OFICJALNIE: Walace w Udinese Calcio

OFICJALNIE: Walace w Udinese Calcio
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Udinese Calcio

Udinese Calcio zakontraktowało Walace’a.

Po spadku Hannoveru 96 na zaplecze Bundesligi kilku zawodników postanowiło się ewakuować, jednym z nich jest wspomniany Brazylijczyk, który notabene zmienił pracodawcę ledwie rok temu. Wówczas Hamburger SV zainkasował z tytułu jego sprzedaży sześć milionów euro.

Gdy zatem przedstawiciel Serie A zgłosił się po defensywnego pomocnika o doskonałych warunkach fizycznych (188 centymetrów wzrostu), Niemcy zażądali takiej samej kwoty, jaką wydali na jego angaż 12 miesięcy temu. W efekcie Udinese Calcio przelało na konto „Czerwonych” sześć milionów euro i tym samym zyskało pełnie praw do zawodnika.

Następnie pięciokrotny reprezentant „Canarinhos” przeszedł testy medyczne i podpisał umowę wiążącą obie strony do 30 czerwca 2024 roku, stając się jednocześnie siódmym wzmocnieniem ekipy z północno-wschodnich Włoch. Wcześniej pozyskano takich zawodników jak Ilija Nestorowski czy Rodrigo Becão.

Walace pomimo dość młodego wieku może pochwalić się już sporym doświadczeniem. W 2016 roku świętował ze swoimi kolegami z kadry narodowej zdobycie mistrzostwa na Igrzyska Olimpijskich w Brazylii. Ponadto w samej Bundeslidze zgromadził on 53 występy okraszone trzema bramkami oraz taką samą liczbą asyst.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy