OFICJALNIE: Walace w Udinese Calcio

OFICJALNIE: Walace w Udinese Calcio fot. Transfery.info
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Udinese Calcio

Udinese Calcio zakontraktowało Walace’a.

Po spadku Hannoveru 96 na zaplecze Bundesligi kilku zawodników postanowiło się ewakuować, jednym z nich jest wspomniany Brazylijczyk, który notabene zmienił pracodawcę ledwie rok temu. Wówczas Hamburger SV zainkasował z tytułu jego sprzedaży sześć milionów euro.

Gdy zatem przedstawiciel Serie A zgłosił się po defensywnego pomocnika o doskonałych warunkach fizycznych (188 centymetrów wzrostu), Niemcy zażądali takiej samej kwoty, jaką wydali na jego angaż 12 miesięcy temu. W efekcie Udinese Calcio przelało na konto „Czerwonych” sześć milionów euro i tym samym zyskało pełnie praw do zawodnika.

Następnie pięciokrotny reprezentant „Canarinhos” przeszedł testy medyczne i podpisał umowę wiążącą obie strony do 30 czerwca 2024 roku, stając się jednocześnie siódmym wzmocnieniem ekipy z północno-wschodnich Włoch. Wcześniej pozyskano takich zawodników jak Ilija Nestorowski czy Rodrigo Becão.

Walace pomimo dość młodego wieku może pochwalić się już sporym doświadczeniem. W 2016 roku świętował ze swoimi kolegami z kadry narodowej zdobycie mistrzostwa na Igrzyska Olimpijskich w Brazylii. Ponadto w samej Bundeslidze zgromadził on 53 występy okraszone trzema bramkami oraz taką samą liczbą asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy