OFICJALNIE: Walace w Udinese Calcio

OFICJALNIE: Walace w Udinese Calcio
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Udinese Calcio

Udinese Calcio zakontraktowało Walace’a.

Po spadku Hannoveru 96 na zaplecze Bundesligi kilku zawodników postanowiło się ewakuować, jednym z nich jest wspomniany Brazylijczyk, który notabene zmienił pracodawcę ledwie rok temu. Wówczas Hamburger SV zainkasował z tytułu jego sprzedaży sześć milionów euro.

Gdy zatem przedstawiciel Serie A zgłosił się po defensywnego pomocnika o doskonałych warunkach fizycznych (188 centymetrów wzrostu), Niemcy zażądali takiej samej kwoty, jaką wydali na jego angaż 12 miesięcy temu. W efekcie Udinese Calcio przelało na konto „Czerwonych” sześć milionów euro i tym samym zyskało pełnie praw do zawodnika.

Następnie pięciokrotny reprezentant „Canarinhos” przeszedł testy medyczne i podpisał umowę wiążącą obie strony do 30 czerwca 2024 roku, stając się jednocześnie siódmym wzmocnieniem ekipy z północno-wschodnich Włoch. Wcześniej pozyskano takich zawodników jak Ilija Nestorowski czy Rodrigo Becão.

Walace pomimo dość młodego wieku może pochwalić się już sporym doświadczeniem. W 2016 roku świętował ze swoimi kolegami z kadry narodowej zdobycie mistrzostwa na Igrzyska Olimpijskich w Brazylii. Ponadto w samej Bundeslidze zgromadził on 53 występy okraszone trzema bramkami oraz taką samą liczbą asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy