OFICJALNIE: Walka o transfery trwa. Chelsea odwołuje się do CAS

OFICJALNIE: Walka o transfery trwa. Chelsea odwołuje się do CAS
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: CAS | football.london | Sky Sports | The Telegraph

Chelsea FC złożyło odwołanie do CAS w sprawie decyzji FIFA o zakazie transferowym nałożonym na klub.

Londyńczycy od kilku miesięcy walczą o możliwość dokonywania transferów w najbliższych oknach. FIFA nałożyła na nich zakaz w lutym tego roku, a powodem decyzji było 29 incydentów, które łamały przepisy transferowe w kwestii sprowadzania zagranicznych piłkarzy poniżej 18. roku życia. „The Blues” musieli zapłacić grzywnę w wysokości niemal pół miliona funtów oraz otrzymali zakaz rejestrowania nowych piłkarzy w dwóch najbliższych oknach (czyli latem i zimą sezonu 2019/2020).

Pierwsze odwołanie zostało przestawione w kwietniu i zostało ono odrzucone. Dlatego też Chelsea postanowiła pójść krok dalej i odwołała się do Sądu Arbitrażowego ds. Sportu. Ten może unieważnić wyrok przedstawiony wcześniej przez światową federację piłkarską.

W mediach i wśród kibiców rozpoczęła się dyskusja czy fakt dalszego procesu w jakiś sposób „zamraża” poprzedni wyrok. Otóż okazuje się, że nie - Chelsea wciąż nie może rejestrować tego lata nowych piłkarzy. Portal „football.london” skontaktował się w tej sprawie bezpośrednio z CAS i odpowiedź była jednoznaczna.

„Żeby zablokować decyzję na czas procesu prowadzonego przez CAS, konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku. W momencie pisania (7 czerwca) nie złożono takiego wniosku w sprawie Chelsea/FIFA. W związku z tym, wcześniejsza decyzja FIFA pozostaje w mocy” - czytamy.

Chelsea mogła odpuścić złożenie wniosku o zawieszenie zakazu na czas procesu z obawy o ewentualne przedłużenie zakazu w razie przegranej. Klub zatem będzie musiał bazować na obecnie posiadanych zawodnikach. Szczęśliwie dla tegorocznego triumfatora Ligi Europy, na wypożyczeniach z drużyny przebywało wielu zawodników, dlatego ich powroty mogą pomóc w znalezieniu wzmocnień poszczególnych formacji. Chelsea może też skorzystać z możliwości wykupu wypożyczonych zawodników, ponieważ już wcześniej zostali oni zarejestrowani jako piłkarze „The Blues”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy