OFICJALNIE: Walka o transfery trwa. Chelsea odwołuje się do CAS

OFICJALNIE: Walka o transfery trwa. Chelsea odwołuje się do CAS
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: CAS | football.london | Sky Sports | The Telegraph

Chelsea FC złożyło odwołanie do CAS w sprawie decyzji FIFA o zakazie transferowym nałożonym na klub.

Londyńczycy od kilku miesięcy walczą o możliwość dokonywania transferów w najbliższych oknach. FIFA nałożyła na nich zakaz w lutym tego roku, a powodem decyzji było 29 incydentów, które łamały przepisy transferowe w kwestii sprowadzania zagranicznych piłkarzy poniżej 18. roku życia. „The Blues” musieli zapłacić grzywnę w wysokości niemal pół miliona funtów oraz otrzymali zakaz rejestrowania nowych piłkarzy w dwóch najbliższych oknach (czyli latem i zimą sezonu 2019/2020).

Pierwsze odwołanie zostało przestawione w kwietniu i zostało ono odrzucone. Dlatego też Chelsea postanowiła pójść krok dalej i odwołała się do Sądu Arbitrażowego ds. Sportu. Ten może unieważnić wyrok przedstawiony wcześniej przez światową federację piłkarską.

W mediach i wśród kibiców rozpoczęła się dyskusja czy fakt dalszego procesu w jakiś sposób „zamraża” poprzedni wyrok. Otóż okazuje się, że nie - Chelsea wciąż nie może rejestrować tego lata nowych piłkarzy. Portal „football.london” skontaktował się w tej sprawie bezpośrednio z CAS i odpowiedź była jednoznaczna.

„Żeby zablokować decyzję na czas procesu prowadzonego przez CAS, konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku. W momencie pisania (7 czerwca) nie złożono takiego wniosku w sprawie Chelsea/FIFA. W związku z tym, wcześniejsza decyzja FIFA pozostaje w mocy” - czytamy.

Chelsea mogła odpuścić złożenie wniosku o zawieszenie zakazu na czas procesu z obawy o ewentualne przedłużenie zakazu w razie przegranej. Klub zatem będzie musiał bazować na obecnie posiadanych zawodnikach. Szczęśliwie dla tegorocznego triumfatora Ligi Europy, na wypożyczeniach z drużyny przebywało wielu zawodników, dlatego ich powroty mogą pomóc w znalezieniu wzmocnień poszczególnych formacji. Chelsea może też skorzystać z możliwości wykupu wypożyczonych zawodników, ponieważ już wcześniej zostali oni zarejestrowani jako piłkarze „The Blues”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO] Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy