OFICJALNIE: Wálter Pandiani rozpoczyna karierę trenerską i... sprowadza do zespołu syna

OFICJALNIE: Wálter Pandiani rozpoczyna karierę trenerską i... sprowadza do zespołu syna fot. Dibba Al-Hisn
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dibba Al-Hisn SC

Axel Pandiani dołączył do Dibba Al-Hisn SC. Klub rywalizujący na zapleczu elity w Zjednoczonych Emiratów Arabskich został nie tak dawno przejęty przez jego ojca - Wáltera Pandianiego.

Były piłkarz takich zespołów jak Deportivo La Coruña, Real Mallorca, Birmingham City, Espanyol, Osasuna czy Villarreal był nie tak dawno uważany za bardzo poważnego kandydata do objęcia sterów w Widzewie Łódź. Sam Urugwajczyk potwierdził nawet fakt prowadzenia rozmów z polskim klubem, który ostatecznie zdecydował się zakontraktować Enkeleida Dobiego.

44-latek nie załamał jednak rąk po fiasku rozmów z drużyną rywalizującą obecnie na zapleczu Ekstraklasy i po kilku tygodniach zaakceptował ofertę nadesłaną ze strony właścicieli Dibba Al-Hisn SC, którzy zaproponowali mu zostanie koordynatorem ekip młodzieżowych.

Wálter Pandiani sprawował tę funkcję od końca sierpnia do początku grudnia i następnie został awansowany na stanowisko pierwszego szkoleniowca.

Wówczas otrzymał on pewną swobodę w doborze zawodników do prowadzonego przez siebie zespołu, co postanowił wykorzystać do sprowadzenia syna - Axela Pandianiego.

21-letni napastnik, posiadający naturalnie urugwajskie korzenie, nie zastanawiał się zbyt długo nad przeprowadzką do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i tym samym trafił do skrzydła ojca na zasadzie transferu definitywnego z CF Gavà.

Wálter ma jeszcze jednego nieco starszego syna - Nicolása, z którym miał przyjemność występować wspólnie w Atlético Baleares oraz Miramar Misiones, i niewykluczone, że zdecyduje się i jego sprowadzić do siebie. 26-letni środkowy obrońca jest obecnie związany z Navarro CF.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy