OFICJALNIE: Werder Brema wykupił pomocnika z Olympique’u Lyon

2024-06-11 20:31:06; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Werder Brema wykupił pomocnika z Olympique’u Lyon Fot. Joaquin Ossorio Castillo / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Werder Brema

Wypożyczony zimą z Olympique’u Lyon Skelly Alvero podpisał kontrakt na stałe z Werderem Brema.

Kwota odstępnego wyniosła 4,75 miliona euro, jednak może ona wzrosnąć o 1,5 miliona euro bonusów. „Les Gones” zapewnili sobie także 15-20% zysków z przyszłego transferu 22-latka.

Francuski środkowy pomocnik wystąpił dotąd w sześciu meczach Bundesligi, z czego raz znalazł się w wyjściowym składzie. Trafił do siatki podczas wyjazdowej rywalizacji z TSG Hoffenheim. Przez pewien czas musiał jednak pauzować ze względu na uraz pleców.

Wcześniej w barwach Olympique’u Lyon rozegrał osiem spotkań w Ligue 1 i strzelił wyrównującego gola przeciwko FC Metz.

W sezonie 2022/2023 zanotował zaś 31 występów na drugim szczeblu ligowym we Francji jako zawodnik FC Sochaux-Montbéliard.

- Skelly wzmacnia naszą kadrę swoją fizycznością i jakością na boisku. Wiemy na pewno, że nadal ma potencjał do dalszego rozwoju i chcemy pomóc mu wznieść się na wyższy poziom – powiedział trener Werderu Brema Ole Werner.

Zespół znad Wezery w zakończonym niedawno sezonie Bundesligi zajął dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 42 punktów. Nie zakwalifikował się do eliminacji Ligi Konferencji ze względu na gorszy bilans bramkowy od 1. FC Heidenheim.

Do Werderu Brema w ostatnim czasie dołączyli już bramkarz Hansy Rostock Markus Kolke oraz skrzydłowy Rapidu Wiedeń Marco Grüll.