Oficjalnie: Werder sprzedaje, Werder podpisuje

Oficjalnie: Werder sprzedaje, Werder podpisuje
Oskar Ogórkiewicz
Oskar Ogórkiewicz
Źródło: Werder Brema

Wesley jest już w Palmeiras. Pomyślnie przeszedł wczorajsze testy medyczne w swoim rodzinnym kraju. Natomiast Werder wręczył profesjonalny kontrakt swojemu 19-letniemu graczowi, Niclasowi Füllkrugowi.

24-letni Brazylijczyk opuszcza niemiecki zespół po rozegraniu zaledwie 6 spotkań. Z Palmeiras podpisał 3-letni kontrakt. Koszt transakcji to około 6 milionów euro. 2 miliony dla klubu, 1,2 miliona za sezon gry dla zawodnika. Przygoda Wesleya z Europą nie była długa. Do naszych zachodnich sąsiadów przyszedł z Santosu w 2011 roku.

- Oba kluby podpisały już niezbędne dokumenty – powiedział dyrektor sportowy, Klaus Allofs.

Niclas Füllkrug w nagrodę za wysiłek, jaki wkłada w pracę dla Werderu, podpisał swój pierwszy, profesjonalny kontrakt obowiązujący przez 2,5 roku. W dorosłej drużynie zdążył już zadebiutować, było to w spotkaniu przeciwko Bayerowi Leverkusen. Umowa, którą otrzymał, nie powinna go specjalnie zaskakiwać, ponieważ już od kilku miesięcy trenuje z pierwszym zespołem. W klubie z Bremy gra od 16. roku życia i zrobi wszystko, aby jego nazwisko stało się sławne.

- Jesteśmy zachwyceni, że mamy w składzie kolejnego, bardzo młodego i jeszcze bardziej utalentowanego zawodnika. Jesteśmy przekonani, że sobie poradzi – dodał Allofs.

Sam zawodnik również nie kryje zadowolenia z zaistniałej sytuacji.

- To jest fantastyczne. Po swoim debiucie powiedziałem, że chcę więcej – stwierdził Niclas.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy