OFICJALNIE: Widzew Łódź porządkuje kadrę po awansie. Pięciu zawodników odchodzi z beniaminka Ekstraklasy

OFICJALNIE: Widzew Łódź porządkuje kadrę po awansie. Pięciu zawodników odchodzi z beniaminka Ekstraklasy
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Widzew Łódź

Mateusz Michalski, Daniel Tanżyna, Patryk Mucha, Przemysław Kita i Tomasz Dejewski opuszczają szeregi Widzewa Łódź.

Czterokrotny mistrz Polski wywalczył bezpośredni awans do Ekstraklasy po zwycięstwie nad Podbeskidziem Bielsko-Biała w ostatniej kolejce zasadniczej części sezonu w I lidze.

Dzięki temu ekipa z województwa łódzkiego utrzymała przewagę nad trzecią w tabeli Arką Gdynia i po ośmiu latach przerwy powróci do rywalizacji o miano najlepszego zespołu w kraju.

Przed nastaniem tego momentu zajdzie w Widzewie Łódź szereg zmian kadrowych, które zapoczątkował komunikat o zakończeniu współpracy z pięcioma piłkarzami - Mateuszem Michalskim, Danielem Tanżyną, Patrykiem Muchą, Przemysławem Kitą i Tomaszem Dejewskim.

Z tego grona największy wpływ na wyniki osiągane przez drużynę w ostatnich miesiącach miał pierwszy z wymienionych graczy. Doświadczony pomocnik zdobył bramkę oraz zaliczył trzy asysty w 22 rozegranych spotkaniach na zapleczu Ekstraklasy.

Blisko 31-letni zawodnik nie odgrywał jednak istotnej roli w drugiej części sezonu. Podobnie pozostała czwórka graczy, która pełniła funkcję rezerwowych lub w ogóle nie łapała się do kadry meczowej.

Z całej piątki najbliższy znalezienia nowego klubu jest obecnie Tanżyna, wzbudzający poważne zainteresowanie Wisły Kraków.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Matthijs de Ligt chce odejść z Juventusu POTWIERDZONE: Matthijs de Ligt chce odejść z Juventusu Richarlison odchodzi z Evertonu. Rekord transferowy! Richarlison odchodzi z Evertonu. Rekord transferowy! Transfery - Relacja na żywo [30/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [30/06/2022] Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy