OFICJALNIE: Wielki powrót Aboubakara do Turcji

OFICJALNIE: Wielki powrót Aboubakara do Turcji fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Beşiktaş | Fotomaç

Vincent Aboubakar zasilił szeregi Beşiktaşu.

Ogromne problemy ze zdrowiem sprawiły, że Kameruńczyk w ciągu ostatnich dwóch sezonów rozegrał raptem 21 spotkań (sześć goli i dwie asysty). Ten fakt otworzył mu drogę do odejścia z FC Porto bez potrzeby płacenia za jego angaż.

Strony usiadły do rozmów i wypracowały konsensus w sprawie rozwiązania umowy ważnej do 30 czerwca 2021 roku za obopólną zgodą. W międzyczasie środkowy napastnik ustalił warunki współpracy z „Czarnymi Orłami”.

Ekipa ze Stambułu w ostatnim czasie poszukiwała następcy Buraka Yılmaza, a kiedy pojawiła się możliwość zakontraktowania Vincenta Aboubakara, nikt na Vodafone Arenie nie zastanawiał się dwa razy. W końcu mówimy o zawodniku, który doskonale zna klub i cieszy się ogromną popularnością u lokalnych kibiców.

Podczas swojej pierwszej przygody z Beşiktaşem, w kampanii 2016/2017, 28-latek wybiegał na boiska 38 razy, notując 19 trafień oraz cztery ostatnie podania. Teraz będzie miał okazję na poprawienie tych liczb.

Atakujący przybył już nad Bosfor, gdzie poddano go naprawdę szczegółowym badaniom, które miały potrwać cztery godziny. Ostatecznie otrzymał on potrzebne uprawnienia, ale jak informuje „Fotomaç”, klub postanowił się zabezpieczyć na wypadek powrotu jego demonów.

Gdyby bowiem 63-krotny reprezentant Kamerunu zmagał się z kontuzją dłużej niż miesiąc, „Czarne Orły” mają prawo wypowiedzieć mu jednostronnie kontrakt, który został zawarty do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia współpracy o 12 miesięcy. Gracz będzie występował w trykocie z numerem 14 i zainkasuje 1,5 miliona euro rocznie.

Aboubakar zamyka rozdział w FC Porto mając na swoim koncie 125 występów okraszonych 58 bramkami i 16 asystami. Z Portugalczykami zdobył on dwa tytuły mistrzowskie, puchar oraz superpuchar kraju.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy