OFICJALNIE: Wielki powrót Roberto Pereyry do Włoch

OFICJALNIE: Wielki powrót Roberto Pereyry do Włoch
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Watford | Udinese Calcio

Roberto Pereyra ponownie będzie występował w Serie A. Na jego angaż zdecydowało się bowiem Udinese Calcio.

Argentyńczyk na Półwysep Apeniński po raz pierwszy przybył w sierpniu 2011 roku z River Plate. Wszechstronny pomocnik szybko wyrósł na jednego z czołowych piłkarzy „Zebr”, z którymi miał okazję rywalizować chociażby w Lidze Europy.

Jego nagły rozwój dostrzegł wówczas Juventus, który po wyłożeniu łącznie 16,5 miliona euro, sprowadził go do Turynu. Tam nabrał on mnóstwo doświadczenia, czego dowodem jest występ w meczu finałowym Ligi Mistrzów.

W 2016 roku Roberto Pereyra opuścił Włochy i ruszył na podbój Premier League. Taką możliwość zaoferował mu Watford, w którym grał nieprzerwanie aż do teraz. Wraz ze spadkiem „Szerszeni” do Championship, wiadomo było, że 19-krotny reprezentant Argentyny nie będzie kontynuował kariery na Vicarage Road.

29-latek w końcu poprosił o zgodę na odejście i dziś wreszcie jego przyszłość się wyjaśniła. Po sześciu latach wraca on do Udinese Calcio, wiążąc się z nim do 30 czerwca 2023 roku.

Dorobek nominalnego ofensywnego pomocnika z poprzedniej przygody w ekipie z Udine to 104 spotkania, osiem bramek i 10 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy