OFICJALNIE: Wielki transfer Alexandra Isaka. Dwa rekordy

OFICJALNIE: Wielki transfer Alexandra Isaka. Dwa rekordy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Newcastle United

Alexander Isak został zawodnikiem Newcastle United.

Alexander Isak przeszedł testy medyczne i podpisał długoterminowy kontrakt z Newcastle United. Zdaniem mediów koszt transferu napastnika Realu Sociedad wyniesie 65 milionów euro plus pięć milionów w bonusach.

Transfer za takie pieniądze będzie największym w historii Newcastle. Jest to jednocześnie największa sprzedaż w dziejach Realu Sociedad, a po aktywacji bonusów może być również rekordową operacją z udziałem piłkarza ze Szwecji.

22-letni Isak odszedł z Realu Sociedad po trzech latach występów w jego barwach. Najlepszy był dla niego środkowy sezon spędzony w Hiszpanii, w czasie którego strzelił 17 goli w lidze. W ostatnim trafił do siatki tylko sześć razy. Nowe rozgrywki Szwed rozpoczął od bramki z Barceloną (1:4).

- Jestem zachwycony, że to zrobiliśmy. To była wielka, ważna decyzja dla mnie, ale jest to decyzja, z której jestem naprawdę zadowolony. Newcastle to wspaniały klub z historią, dla którego każdy chciałby grać. Ma niesamowitych kibiców. Byli ważną częścią tego, dlaczego tu przyszedłem. Wierzę w projekt klubu. Newcastle gra bardzo atrakcyjną piłkę nożną i chcę być tego częścią - powiedział Isak.

Napastnik jest trzecim nowym nabytkiem „Srok” po Svenie Botmanie oraz Nicku Pope'ie. Angielski klub wykupił też wypożyczonego do tej pory Matta Targeta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy