OFICJALNIE: Wigan Athletic ukarany przez władze ligi. Sytuacja staje się dramatyczna

OFICJALNIE: Wigan Athletic ukarany przez władze ligi. Sytuacja staje się dramatyczna fot. Thomas McAtee / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: EFL | Wigan Athletic

Wigan Athletic przyszły sezon na poziomie League One rozpocznie z ośmiopunktową stratą. Władze EFL ukarały po raz kolejny klub za niedotrzymanie terminu płatności.

Wigan Athletic w 2013 roku sięgało po Puchar Anglii, pokonując sensacyjnie w finale Manchester City. Dekadę później klub z północno-zachodniej części Anglii znajduje się w dramatycznym położeniu.

Nad „The Latics” wisi widmo upadku. Klub zalega znacznie z wypłatami, przez co interweniować musiało EFL (English Football League).

Wigan ukarano odjęciem czterech punktów w przyszłym sezonie za dwie poprzednie opóźnione płatności, a cztery kolejne minusowe punkty zawieszano. Właściciel Abdulrahman Al-Jasmi otrzymał od władz ligi dodatkowy czasy, by pokryć wszelkie należności, czyli 125 procent miesięcznego wynagrodzenia.

Nowy termin wyznaczono na 26 maja do godziny 9:00. Ten ponownie został niedotrzymany, co poskutkowało kolejną karą.

W związku z niedotrzymaniem terminu zapłaty kwoty równej 125 procent prognozowanego miesięcznego rachunku płac klubu zgodnie z postanowieniem Niezależnej Komisji Dyscyplinarnej Wigan Athletic Football Club odjęto kolejne cztery punkty i rozpocznie teraz sezon 2023/2024 z minus ośmioma punktami (-8)

Jest to następstwo poprzedniej sankcji w wysokości czterech punktów za niewypłacenie wynagrodzeń zawodników na czas w marcu 2023 roku i maju 2023 roku. EFL spędziła ostatnie 48 godzin w dialogu z klubem, próbując znaleźć pozytywne rozwiązanie tej kwestii, ale od 9 rano w piątek rano wymagane środki nie zostały zdeponowane” - czytamy w komunikacie władz ligi.

Klub odpowiedział już na tę decyzję, rozważając skierowanie sprawy na drogę sądową.

„Jesteśmy bardzo rozczarowani tą ostatnią decyzją. Klub był bardzo przejrzysty w kontaktach z EFL, które miało jasny wgląd w ośmiocyfrową sumę na sfinansowanie pozostałej części tego sezonu i całego przyszłego sezonu.

Klub rozważy teraz wszystkie dostępne opcje, w tym działania prawne w odpowiedzi na tę decyzję i nie będzie w tej chwili udzielać dalszych komentarzy” - napisano w oświadczeniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń João Cancelo otwarty na wielki transfer João Cancelo otwarty na wielki transfer Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy