Oficjalnie: William w Wolfsburgu

 Oficjalnie: William w Wolfsburgu
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Wolfsburg

Brazylijczyk William podpisał w czwartek kontrakt z Wolfsburgiem.

Niemcy po fatalnym sezonie planują całkowicie przebudować zespół, który utrzymał się w Bundeslidze dopiero po barażu z Eintrachtem Brunszwik. Z drużyny odeszli już między innymi Ricardo Rodriguez (do Milanu), Ashkan Dejagah (wolny transfer) i Jannes Horn (do 1.FC Köln). Na wylocie znajduje się również Jakub Błaszczykowski, a w klubie poczyniono już pierwsze wzmocnienia.

Trzecim transferem „Wilków” jest William z brazylijskiego Internacionalu. Prawy obrońca podpisał z nowym klubem umowę na pięć kolejnych lat, ale nie ujawniono, ile kosztowała jego karta zawodnicza. Wcześniej do miasta Volkswagena przenieśli się: John Anthony Brooks i Marvin Stefaniak.

22-latek jest młodym, ale już doświadczonym zawodnikiem. W barwach drużyny z Porto Alegre rozegrał ponad sto spotkań na poziomie brazylijskiej ekstraklasy, jej zaplecza i Copa Libertadores. Może się również poszczycić w CV zeszłorocznym triumfem na igrzyskach olimpijskich w Brazylii.

- Obserwowaliśmy Williama przez długi czas. On jest młodym piłkarzem o dużym potencjale do rozwoju, dlatego bardzo cieszymy się, że podpisał z nami tak długą umowę – powiedział dyrektor sportowy Olaf Rebe.

- Liczę na Wolfsburg. VfL to bardzo znany zespół w Brazylii. Świetnie spisywali się tutaj w przeszłości tacy gracze, jak: Grafite, Josue, Diego i Naldo. Moim pierwszym celem jest szybkie zapoznanie się z nowymi kolegami – zapewnił William.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy