OFICJALNIE: Wirtz w Bayerze Leverkusen

OFICJALNIE: Wirtz w Bayerze Leverkusen
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Bayer Leverkusen

Bayer Leverkusen pozyskał Floriana Wirtza.

Wirtz jest uważany w Niemczech za ogromny talent. Nie może dziwić zatem fakt, że o jego względy zabiegały wszystkie najmocniejsze kluby zza naszej zachodniej granicy. On ostatecznie wybrał przeprowadzkę do Bayeru Leverkusen.

Początkowo mówiło się, że 16-latek trafi z FC Köln dopiero po sezonie. Ostatecznie jednak obie strony doszły do porozumienia wcześniej i piłkarz już teraz dołączy do nowych kolegów.

- Florian to niezwykle utalentowany piłkarz, który szkolił się u nas od przeszło dziesięciu lat. W ścisłej współpracy z władzami próbowaliśmy zrobić wszystko, by został z nami. Ostatecznie jednak ta misja się nie powiodła. Musimy zaakceptować tę decyzję - powiedział Matthias Heidrich, szef działu młodzieżowe FC Köln.

Ofensywny pomocnik na jesień występował w rozgrywkach juniorskich. Tam w dziesięciu meczach strzelił osiem bramek i zanotował asystę.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] Bundesliga: Mamadou Doucouré zadebiutował po CZTERECH latach oczekiwań. Specjalna celebracja [WIDEO] Bundesliga: Mamadou Doucouré zadebiutował po CZTERECH latach oczekiwań. Specjalna celebracja [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy