OFICJALNIE: Wpłynęła oferta Atlético Madryt za João Félixa

OFICJALNIE: Wpłynęła oferta Atlético Madryt za João Félixa
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: SL Benfica

SL Benfica potwierdziła, iż Atlético Madryt złożyło ofertę za João Félixa.

Spekulacje na temat przenosin utalentowanego napastnika na Wanda Metropolitano ciągną się od kilku tygodni i już od dawna wiadome jest, że jeśli dojdzie do transakcji, będzie to jeden z największych transferów tego lata. Teraz mamy tego potwierdzenie, bowiem lizbończycy w oficjalnym komunikacie poinformowali, że „Los Colchoneros” złożyli ofertę.

Co istotne, „Atléti” nie zdecydowali się na aktywację klauzuli odejście w wysokości 120 milionów euro. Gdyby to uczynili, byliby zmuszeni wypłacić całą kwotę od razu, dlatego postanowiono rozwiązać sprawę inaczej. Oficjalna oferta opiewa na 126 milionów euro i zakłada płatność ratalną. Suma netto, która ostatecznie ma wpłynąć na konto Benfiki, wynosi jednak 120 milionów.

Wiadomość o wpłynięciu propozycji została przekazana już do Comissão do Mercado de Valores Mobiliários. Mimo oficjalnego komunikatu mistrzów Portugalii, na finalizację transferu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Krótkie pismo potwierdza bowiem wpłynięcie oferty, ale Benfica podkreśla, iż aktualnie jest ona dopiero analizowana.

Wątpliwe jednak, by cokolwiek stanęło na przeszkodzie transakcji. Podobne praktyki są często stosowane przy tak wysokich klauzulach, a kluby często idą sobie na rękę, ponieważ przychód jest taki sam, a nabywcy ułatwia to rozłożenie wydatków.

João Félix lada moment powinien zatem trafić do LaLiga, gdzie otrzyma zadanie zastąpienia Antoine'a Griezmanna. 19-latek żegna się z Benficą po czterech latach - do jej akademii trafił w 2015 roku. Przez jakiś czas występował w rezerwach, a w zeszłym roku dostał się do pierwszego zespołu. W jego barwach wystąpił 43 razy, a na swoim koncie zapisał 20 goli i 11 asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy