OFICJALNIE: Wybrano najlepszego piłkarza pierwszej kolejki Ligi Mistrzów

2024-09-20 18:54:55; Aktualizacja: 6 dni temu
OFICJALNIE: Wybrano najlepszego piłkarza pierwszej kolejki Ligi Mistrzów Fot. Fernando Astasio Avila / Shutterstock.com

UEFA ogłosiła, że przyznawaną przez PlayStation nagrodę Player of the Week za pierwszą serię gier w Lidze Mistrzów otrzymał Florian Wirtz.

21-letni Niemiec z Bayeru Leverkusen w czwartek zadebiutował w tych najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach klubowych. Podczas wyjazdowej rywalizacji z Feyenoordem Rotterdam dwukrotnie trafił do siatki, a jego zespół wygrał 4:0, zdobywając wszystkie bramki jeszcze przed przerwą.

Ofensywny pomocnik „Aptekarzy” najpierw pokonał Timona Wellenreuthera już w piątej minucie spotkania strzałem lewą nogą po odbiorze piłki przez Roberta Andricha. Pół godziny później wykończył zaś szybką kontrę wyprowadzoną prawą stroną boiska przez Jeremiego Frimponga.

Florian Wirtz w ubiegłym sezonie strzelił w barwach Bayeru Leverkusen 18 goli i zanotował 20 asyst w 49 meczach. Ze swoim zespołem zdobył krajową podwójną koronę, a następnie został wybrany najlepszym piłkarzem minionych rozgrywek Bundesligi. Oprócz finału Ligi Europy z Atalantą nie przegrał żadnego spotkania.

Podczas EURO 2024 trafił natomiast do siatki w meczu otwarcia ze Szkocją i w ćwierćfinale z Hiszpanią.

Bayer Leverkusen w Lidze Mistrzów zmierzy się jeszcze z Milanem, Red Bullem Salzburg, Interem Mediolan i Spartą Praga na własnym stadionie oraz z Brestem, Liverpoolem i Atlético Madryt na wyjeździe.