OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Marcina Kamińskiego

OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Marcina Kamińskiego fot. Hasan Bratic/SIPA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Schalke

Marcin Kamiński, którego umowa z FC Schalke 04 wygasała 30 czerwca, przedłużył współpracę o 12 miesięcy.

Polak przez lwią część minionego sezonu zmagał się z kontuzjami i wydawało się, że jego przygoda dobiegnie końca. W połowie kwietnia zawodnik doszedł jednak do pełni sił, co otworzyło mu drogę do pozostania.

31-letni Marcin Kamiński popisał się wspaniałym strzałem z rzutu wolnego w wygranym 5:2 meczu z Herthą. W następnych spotkaniach utrzymał miejsce w wyjściowym składzie.

Kiedy klub miał przed sobą ostatnią kolejkę Bundesligi, od której wyników zależny był jego dalszy ligowy byt, strony zaaranżowały spotkanie, a nastawienie piłkarza bardzo przypadło władzom do gustu.

Przekazał on pracodawcy, że bez względu na to, czy „Królewsko-Niebiescy” utrzymają się w najwyższej klasie rozgrywkowej, chętnie zostanie na następny rok. Już wtedy wypracowany został wstępny konsensus.

Dzisiaj spadkowicz z Bundesligi oficjalnie potwierdził przedłużenie współpracy do 30 czerwca 2024 roku z opcją na 12 miesięcy, której aktywacja zależna jest od postawy ekipy i samego gracza.

– Marcin przekonuje swoimi walorami defensywnymi, a także umiejętnościami gry do przodu. Wnosi wiele doświadczenia i bardzo dobrze radzi sobie w sytuacjach pod presją. To wszystko pomoże nam w nadchodzącym sezonie – powiedział Thomas Reis, trener zespołu.

Radości z powodu pozostania nie ukrywa sam Kamiński.

– Schalke było dla mnie pierwszym wyborem. Zawsze podkreślałem, jak dobrze się tu czuję i że chciałbym zostać. Bardzo się cieszę, że to życzenie się spełnia – oświadczył środkowy defensor.

Sześciokrotny reprezentant Polski podczas kampanii 2022/2023 zdołał rozegrać dziewięć spotkań, w których zdobył trzy bramki oraz raz asystował.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy