OFICJALNIE: Yusuf Yazıcı wypożyczony z Lille. Powrót do korzeni

OFICJALNIE: Yusuf Yazıcı wypożyczony z Lille. Powrót do korzeni fot. Alizada Studios / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Trabzonspor

Trabzonspor oficjalnie potwierdził doniesienia o pozyskaniu Yusufa Yazıcıego z Lille OSC. Ofensywny pomocnik spędzi w Turcji jeden sezon.

Dla 25-latka jest to powrót do miejsca, w którym zbierał szlify w okresie późniejszego dzieciństwa. Po raz ostatni piłkarz widziany był w barwach tego zespołu w sezonie 2018/2019, skąd trafił właśnie do Lille.

Kluby osiągnęły porozumienia w sprawie rocznego wypożyczenia. Nie zawarto żadnej klauzuli z treścią ewentualnego wykupu.

Po przeprowadzce do Francji na początku sierpnia 2019 roku, w swoim pierwszym rozdziale z Trabzonsporem Yazıcı zapisał na koncie równo 100 występów w oficjalnych spotkaniach, strzelając 22 gole i zaliczając 21 asyst.

Co więcej, wraz z dokonaniem transferu nazwisko zawodnika znajdowało się przez chwilę na czele najdroższych nabytków ekipy z Ligue 1. Z kolei Turcy do dziś szczycą się osiągnięciem najbardziej obfitej sprzedaży właśnie za sprawą tego piłkarza. Transakcja opiewała na kwotę 18,5 miliona euro.

Yazıcı, występujący czasem też jako środkowy napastnik, a nawet skrzydłowy, przez kontuzję więzadeł krzyżowych stracił miejsce w podstawowym składzie, co zimą przełożyło się na półroczne wypożyczenie do CSKA Moskwa. Tam potrafił seryjnie notować trafienia. W sumie uzbierał ich osiem w 12 podejściach na tle Priemjer-Ligi.

Dotychczas największy sukces zawodnika stanowi triumf w Ligue 1 - mistrzostwo Francji, zapewnione w maju 2021 roku.

Dzięki kolejnemu wypożyczeniu 39-krotny reprezentant Turcji ma szansę na częstszą grę, również na poziomie Ligi Europy. Lille z kolei nie wystąpi w bieżących zmaganiach na arenie międzynarodowej po zajęciu miejsca w środku tabeli w minionym sezonie.

Jego kontrakt z obecnym pracodawcą obowiązuje jeszcze przez dwa lata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy