OFICJALNIE: Yusuf Yazıcı wypożyczony z Lille. Powrót do korzeni

OFICJALNIE: Yusuf Yazıcı wypożyczony z Lille. Powrót do korzeni fot. Alizada Studios / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Trabzonspor

Trabzonspor oficjalnie potwierdził doniesienia o pozyskaniu Yusufa Yazıcıego z Lille OSC. Ofensywny pomocnik spędzi w Turcji jeden sezon.

Dla 25-latka jest to powrót do miejsca, w którym zbierał szlify w okresie późniejszego dzieciństwa. Po raz ostatni piłkarz widziany był w barwach tego zespołu w sezonie 2018/2019, skąd trafił właśnie do Lille.

Kluby osiągnęły porozumienia w sprawie rocznego wypożyczenia. Nie zawarto żadnej klauzuli z treścią ewentualnego wykupu.

Po przeprowadzce do Francji na początku sierpnia 2019 roku, w swoim pierwszym rozdziale z Trabzonsporem Yazıcı zapisał na koncie równo 100 występów w oficjalnych spotkaniach, strzelając 22 gole i zaliczając 21 asyst.

Co więcej, wraz z dokonaniem transferu nazwisko zawodnika znajdowało się przez chwilę na czele najdroższych nabytków ekipy z Ligue 1. Z kolei Turcy do dziś szczycą się osiągnięciem najbardziej obfitej sprzedaży właśnie za sprawą tego piłkarza. Transakcja opiewała na kwotę 18,5 miliona euro.

Yazıcı, występujący czasem też jako środkowy napastnik, a nawet skrzydłowy, przez kontuzję więzadeł krzyżowych stracił miejsce w podstawowym składzie, co zimą przełożyło się na półroczne wypożyczenie do CSKA Moskwa. Tam potrafił seryjnie notować trafienia. W sumie uzbierał ich osiem w 12 podejściach na tle Priemjer-Ligi.

Dotychczas największy sukces zawodnika stanowi triumf w Ligue 1 - mistrzostwo Francji, zapewnione w maju 2021 roku.

Dzięki kolejnemu wypożyczeniu 39-krotny reprezentant Turcji ma szansę na częstszą grę, również na poziomie Ligi Europy. Lille z kolei nie wystąpi w bieżących zmaganiach na arenie międzynarodowej po zajęciu miejsca w środku tabeli w minionym sezonie.

Jego kontrakt z obecnym pracodawcą obowiązuje jeszcze przez dwa lata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy