OFICJALNIE: Yvon Mvogo definitywnie odszedł z RB Lipsk
2022-07-14 11:05:48; Aktualizacja: 2 lata temu![OFICJALNIE: Yvon Mvogo definitywnie odszedł z RB Lipsk](img/photos/77306/1500xauto/rb-lipsk.jpg)
Yvon Mvogo definitywnie opuścił RB Lipsk. Jego nowym pracodawcą zostało francuskie FC Lorient.
28-letni bramkarz szkolił się w Szwajcarii. Zaczynał od szkółki FC Marly, później trenował w Fribourg-AFF, a następnie trafił do BSC Young Boys, z którego wypłynął na szerokie wody.
W drużynie 15-krotnych mistrzów Szwajcarii występował od 2010 do 2017 roku. W tym czasie rozegrał 154 mecze i zachował 45 czystych kont.
Swoją dobrą postawą zapracował na transfer do RB Lipsk, które zapłaciło za niego pięć milionów euro.
Popularne
Mvogo nie zdołał się przebić do pierwszej jedenastki niemieckiego zespołu i w 2020 roku udał się na dwuletnie wypożyczenie do PSV Eindhoven.
W pierwszym sezonie w Eredivisie wystąpił w 33 spotkaniach i zachował 11 czystych kont. Minione rozgrywki nie były już tak udane dla Szwajcara. Pierwszym wyborem trenera Rogera Schmidta był Joel Drommel.
Teraz 28-latek przeniósł się do francuskiego FC Lorient na zasadzie transferu definitywnego i podpisał dwuletni kontrakt. Kwota transferu nie została ujawniona.
- Plan, który zaprezentowało mi FC Lorient, jest bardzo interesujący. To wielka satysfakcja dołączyć do tego projektu. Nie mogę się doczekać startu sezonu. Chcę wnieść moje doświadczenie i pomóc klubowi w osiągnięciu wyznaczonych celów – powiedział Mvogo w rozmowie z klubowymi mediami.
„Les Merlus” zajęli 16. miejsce w tabeli Ligue 1 w minionym sezonie.