OFICJALNIE: Z Lechii Gdańsk do Arki Gdynia

OFICJALNIE: Z Lechii Gdańsk do Arki Gdynia
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Arka Gdynia

Afgański skrzydłowy Omran Haydary, związany dotychczas z Lechią Gdańsk, w ramach wypożyczenia zasilił szeregi Arki Gdynia. Tym samym 24-latek stanie się pierwszym w historii obcokrajowcem, grającym dla obydwu drużyn.

Arka Gdynia poinformowała o finalizacji rozmów z derbowym rywalem, Lechią Gdańsk w sprawie rocznego wypożyczenia Omrana Haydary'ego. Afgańczyk trafia do „Śledzi” po fatalnej przygodzie w Gdańsku.

24-letni skrzydłowy swego czasu uznawany był za nieprzeciętny talent, o którego walczyły największe kluby w Polsce. Finalnie po świetnym okresie w barwach Olimpii Grudziądz, występującej wówczas na zapleczu Ekstraklasy, napastnik zdecydował się na przeprowadzkę do Lechii Gdańsk, gdzie miał stanowić o sile „Lechistów”.

Pobyt Afgańczyka w Gdańsku należy uznać za kompletnie nieudany. W ciągu 2,5 lat zdołał rozegrać zaledwie 28 spotkań i trafić czterokrotnie do siatki rywala, a podczas ostatniej kampanii władze klubu zesłały go nawet do IV-ligowych rezerw.

Odbudować formę dziewięciokrotny reprezentant Afganistanu postara się w Arce, która w ostatnim sezonie po raz kolejny uległa w walce o awans do Ekstraklasy. Docelowo 24-latek ma zastąpić w kadrze Ryszarda Tarasiewicza Olafa Kobackiego, przebywającego na wypożyczeniu w Miedzi Legnica.

Kontrakt wychowanka holenderskiej Rody JC z gdańską ekipą wygasa 30 czerwca 2023 roku. Na ten moment jego ewentualne przedłużenie nie wchodzi w grę, a więc już wkrótce Haydary będzie musiał związać się definitywnie z innym pracodawcą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji” Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji” Mistrzostwa Świata: Fatalny błąd Milana Borjana [WIDEO]. Maroko blisko awansu Mistrzostwa Świata: Fatalny błąd Milana Borjana [WIDEO]. Maroko blisko awansu Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz z nowym kontraktem Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz z nowym kontraktem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy