Oficjalnie: Zachara w CD Tondela

Oficjalnie: Zachara w CD Tondela
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Tondela

Mateusz Zachara został we wtorek nowym piłkarzem Tondeli.

Portugalski klub poinformował, że Polak podpisał kontrakt na dwa najbliższe sezony. 27-latek to już ósme wzmocnienie Tondeli przed kolejnymi rozgrywkami. Wcześniej do zespołu dołączyli: Joãozinho, Pité, David Bruno, Tembeng, João Vasco, Nick Ansell i Ricardo Costa. Ten ostatni to niezwykle doświadczony, 36-letni środkowy obrońca, który występował między innymi w Valencii i reprezentacji Portugalii.

Zachara jest wychowankiem Rakowa Częstochowa, ale zasłynął przede wszystkim występami w barwach Górnika Zabrze. Dobrą postawą w śląskim zespole zapracował na kontrakt w chińskim Henan Jianye. W Azji spędził trzynaście miesięcy, po czym wrócił do Polski i podpisał umowę z Wisłą Kraków. Podczas ostatniego sezonu LOTTO Ekstaklasy rozegrał w barwach „Białej Gwiazdy” 27 spotkań, strzelił cztery bramki i zanotował dwa podania otwierające kolegom drogę do bramki.

Jego nowa drużyna występuje w portugalskiej ekstraklasie, ale nie może zaliczyć ostatniego sezonu do udanych, bowiem na koniec rozgrywek zajęła dopiero szesnaste miejsce w tabeli.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie OFICJALNIE: Emre Can na stałe w Borussii Dortmund OFICJALNIE: Emre Can na stałe w Borussii Dortmund 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy