Oficjalnie: Zachara w CD Tondela

Oficjalnie: Zachara w CD Tondela
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Tondela

Mateusz Zachara został we wtorek nowym piłkarzem Tondeli.

Portugalski klub poinformował, że Polak podpisał kontrakt na dwa najbliższe sezony. 27-latek to już ósme wzmocnienie Tondeli przed kolejnymi rozgrywkami. Wcześniej do zespołu dołączyli: Joãozinho, Pité, David Bruno, Tembeng, João Vasco, Nick Ansell i Ricardo Costa. Ten ostatni to niezwykle doświadczony, 36-letni środkowy obrońca, który występował między innymi w Valencii i reprezentacji Portugalii.

Zachara jest wychowankiem Rakowa Częstochowa, ale zasłynął przede wszystkim występami w barwach Górnika Zabrze. Dobrą postawą w śląskim zespole zapracował na kontrakt w chińskim Henan Jianye. W Azji spędził trzynaście miesięcy, po czym wrócił do Polski i podpisał umowę z Wisłą Kraków. Podczas ostatniego sezonu LOTTO Ekstaklasy rozegrał w barwach „Białej Gwiazdy” 27 spotkań, strzelił cztery bramki i zanotował dwa podania otwierające kolegom drogę do bramki.

Jego nowa drużyna występuje w portugalskiej ekstraklasie, ale nie może zaliczyć ostatniego sezonu do udanych, bowiem na koniec rozgrywek zajęła dopiero szesnaste miejsce w tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy