OFICJALNIE: Zagłębie Sosnowiec pozyskało skrzydłowego. Grał w innym klubie z I ligi

OFICJALNIE: Zagłębie Sosnowiec pozyskało skrzydłowego. Grał w innym klubie z I ligi fot. Achmat Grozny
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Zagłębie Sosnowiec

Artem Polarus przeniósł się z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza do Zagłębia Sosnowiec, podpisując kontrakt do końca obecnego sezonu.

31-letni lewoskrzydłowy w bieżących rozgrywkach I Ligi strzelił trzy gole i zanotował asystę w 12 spotkaniach, a w poprzednich dwukrotnie trafiał do siatki i zaliczył trzy ostatnie podania w 24 meczach. Wcześniej w barwach „Słoni” wystąpił także trzy razy w Ekstraklasie.

W swojej ojczyźnie Ukrainiec najdłużej był związany z Ołeksandriją, dla której rozegrał 123 mecze i zdobył z nią brązowy medal w rozgrywkach Premier-lihi, a także brał udział w kwalifikacjach do Ligi Europy. Spędził również rok w rezerwach Dynama Kijów.

Występował ponadto w lidze rosyjskiej jako zawodnik FK Chimki i Achmata Grozny. Opuścił jednak ten kraj po agresji na Ukrainę w 2022 roku i trafił następnie do Polski.

W przeszłości reprezentował drużynę narodową w kategoriach U-20 i U-21.

Zagłębie Sosnowiec walczy o utrzymanie w I lidze. Aktualnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, tracąc siedem punktów do znajdującej się na bezpiecznej lokacie Polonii Warszawa.

Artem Polarus dołączy do sprowadzonych tam zimą swoich rodaków: Ołeksija Szewczenki, Artema Suchoćkyja i Ołeksija Dowhyja. Oprócz nich zespół ten wzmocnili: William Rémy, Michał Janota, Dominik Sokół i wypożyczony z Piasta Gliwice Gabriel Kirejczyk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy