OFICJALNIE: Zagłębie Sosnowiec przedłużyło kontrakt z najlepszym strzelcem

2024-06-20 08:04:08; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Zagłębie Sosnowiec przedłużyło kontrakt z najlepszym strzelcem
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec poinformowało o przedłużeniu kontraktu z Kamilem Bilińskim. Jego nowa umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2025 roku i zawiera w sobie klauzulę przedłużenia o kolejną kampanię.

Zagłębie Sosnowiec po spadku do drugiej ligi oraz wielu problemach chce jak najszybciej się otrząsnąć, by w kolejnym sezonie powalczyć o ekspresowy powrót na zaplecze Ekstraklasy. Pomóc w tym mają oczywiście letnie wzmocnienia.

Do tej pory dowiedzieliśmy się o sfinalizowanych transferach Patryka Mularczyka z Raduni Stężyca, Bartosza Borunia z GKS-u Jastrzębie oraz doświadczonego Andrzeja Niewulisa, który ostatnio był związany z Miedzią Legnica.

Wzmocnienia wcale jednak nie muszą oznaczać podpisywania umowy z tylko nowymi zawodnikami, lecz także dotyczą one przedłużenia współpracy z dotychczasowymi, którzy potrafili wnieść do drużyny sporo jakości.

Świetnym tego przykładem jest choćby Kamil Biliński, który w kampanii zwieńczonej degradacją rozegrał łącznie 33 spotkania, zdobywając przy tym osiem bramek oraz notując cztery asysty. Doświadczony napastnik był więc jedną z wyróżniających się postaci rozczarowującego Zagłębia.

Działacze klubu doskonale zdawali sobie z tego sprawę, dlatego też poczynili oni odpowiednie kroki, by przedłużyć jego kontrakt.

Wszystko poszło zgodnie z planem, ponieważ klub z Sosnowca poinformował, że umowa Bilińskiego została prolongowana do 30 czerwca 2025 roku i zawiera klauzulę przedłużenia o kolejny sezon.

36-latek ma całkiem szerokie CV, w którym możemy znaleźć takie drużyny jak choćby Śląsk Wrocław, Žalgiris Wilno, Wisła Płock czy też Riga FC, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo Łotwy.