OFICJALNIE: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski U-21. Czterech piłkarzy zostanie wezwanych przez Czesława Michniewicza

2022-05-13 15:39:25; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski U-21. Czterech piłkarzy zostanie wezwanych przez Czesława Michniewicza Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Łączy nas piłka

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 Maciej Stolarczyk podał listę powołanych na czerwcowe mecze eliminacji do Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.

Prowadzona przez Macieja Stolarczyka reprezentacja Polski do lat 21 znalazła się w trudnym położeniu, jeśli chodzi o eliminacje do Mistrzostw Europy. Po ostatnich remisach przeciwko Izraelowi i Węgrom wielu postawiło na „Biało-czerwonych” krzyżyk.

Żeby myśleć o awansie, trzeba pokonać w czerwcu San Marino oraz Niemców i dodatkowo liczyć na potknięcia innych.

Były trener między innymi Wisły Kraków będzie musiał kombinować, bo w jego zespole zabraknie kilku wartościowych graczy. Na powołanie do pierwszej reprezentacji mogą liczyć Nicola Zalewski, Jakub Kiwior, Sebastian Walukiewicz oraz Jakub Kamiński - stwierdził Sebastian Staszewski.

W piątek podano listę zawodników z klubów zagranicznych, którzy otrzymali nominacje od Stolarczyka.

Znaleźli się na niej między innymi Kamil Piątkowski z Red Bulla Salzburg oraz Kacper Kozłowski z Royal Union Saint-Gilloise (wypożyczenie z Brighton & Hove Albion).

Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski U-21:

OBROŃCY:
Kamil Piątkowski (Red Bull Salzburg);
Michał Karbownik (Olympiakos).

POMOCNICY:
Kacper Kozłowski (Royal Union Saint-Gilloise).

NAPASTNICY:
Bartosz Białek (VfL Wolfsburg);
Adrian Benedyczak (Parma).