OFICJALNIE: Zakaz transferowy Chelsea podtrzymany

OFICJALNIE: Zakaz transferowy Chelsea podtrzymany
Jan Piekutowski
Jan Piekutowski
Źródło: FIFA

Odrzucono apelację Chelsea w sprawie zakazu transferowego.

Jakiś czas temu do Komitetu Arbitrażowego FIFA trafiła sprawa „The Blues”. Dotyczyła ona wykroczeń, które miał popełnić londyński klub podczas rejestracji graczy poniżej szesnastego roku życia. Po rozpatrzeniu wszystkich stron, uznano że londyńczycy zasługują na rok zakazu rejestrowania piłkarzy, czyli aż dwa okna transferowe.

Oczywiście Chelsea odwołała się od wyroku, ale sprawy nie potoczyły się po ich myśli. Pierwotną decyzję podtrzymano, a włodarzom klubu pozostało jedynie zwrócić się do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu (CAS/TAS). Istnieje szansa, że trybunał odroczy karę na czas postępowania.

– Trudno będzie załatać dziury. Możemy pracować nad rozwojem graczy, ale prawdopodobnie potrzebujemy jakiegoś transferu. Jednego, może dwóch. Większa liczba jest nonsensem, a z drugiej strony nie możemy sobie pozwolić na dalszą ucieczkę Manchesteru City i Liverpoolu, niebywale mocnych drużyn – powiedział trener Chelsea, Maurizio Sarri. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy