OFICJALNIE: Zakaz transferowy Chelsea podtrzymany

OFICJALNIE: Zakaz transferowy Chelsea podtrzymany
Jan Piekutowski
Jan Piekutowski
Źródło: FIFA

Odrzucono apelację Chelsea w sprawie zakazu transferowego.

Jakiś czas temu do Komitetu Arbitrażowego FIFA trafiła sprawa „The Blues”. Dotyczyła ona wykroczeń, które miał popełnić londyński klub podczas rejestracji graczy poniżej szesnastego roku życia. Po rozpatrzeniu wszystkich stron, uznano że londyńczycy zasługują na rok zakazu rejestrowania piłkarzy, czyli aż dwa okna transferowe.

Oczywiście Chelsea odwołała się od wyroku, ale sprawy nie potoczyły się po ich myśli. Pierwotną decyzję podtrzymano, a włodarzom klubu pozostało jedynie zwrócić się do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu (CAS/TAS). Istnieje szansa, że trybunał odroczy karę na czas postępowania.

– Trudno będzie załatać dziury. Możemy pracować nad rozwojem graczy, ale prawdopodobnie potrzebujemy jakiegoś transferu. Jednego, może dwóch. Większa liczba jest nonsensem, a z drugiej strony nie możemy sobie pozwolić na dalszą ucieczkę Manchesteru City i Liverpoolu, niebywale mocnych drużyn – powiedział trener Chelsea, Maurizio Sarri. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO] Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy