Oficjalnie: Zaskakujący transfer Kerlona

Oficjalnie: Zaskakujący transfer Kerlona
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Spartak Trnawa

Pamiętacie jeszcze Kerlona, autora „foczego dryblingu”, czyli podbijania piłki głową i tym sposobem mijania przeciwników? Właśnie wrócił do Europy!

Po kilku dniach testów sportowych Kerlon podpisał umowę do 30 czerwca 2017 roku ze słowackim Spartakiem Trnawa. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia.

28-letni filigranowy ofensywny pomocnik był hitem internetu podczas swoich występów w Cruzeiro. Dobra gra również w reprezentacji Brazylii U-17 poskutkowała transferem do Interu Mediolan, w którym nawet nie zadebiutował. Był wypożyczany do Chievo, Ajaksu Amsterdam, Parany, Nacionalu. Wszędzie grał mało albo wcale, także przez powtarzające się problemy z kolanami. W 2012 roku, po zakończeniu umowy z Interem, przeniósł się do Japonii. W tamtejszej trzeciej lidze w Fujiedzie radził sobie dobrze, aż nie wróciły kontuzje. Skończyło się na odejściu w 2014 roku. W 2015 roku grał w Miami Dade (American Premier Soccer League) i Sliemie Wanderers (ekstraklasa Malty). Ostatni sezon spędził w ojczyźnie w Villa Novie, jednak w barwach tego klubu zaliczył zaledwie 53 minuty w lidze stanowej. Teraz czas na kolejną przygodę, tym razem nieopodal Polski! 

„Foczy drybling”:


Spartak w tym momencie zajmuje czwarte miejsce w lidze, jednak bez szans na mistrzostwo, po które bardzo pewnie zmierza Žilina.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy