OFICJALNIE: Zawodnik Lechii Gdańsk opuścił zatopiony okręt. Zagra w Szwecji

OFICJALNIE: Zawodnik Lechii Gdańsk opuścił zatopiony okręt. Zagra w Szwecji fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Filip Hołdakowski
Filip Hołdakowski
Źródło: IK Sirius

Joeri de Kamps został sprowadzony do Lechii Gdańsk niespełna rok temu. Po spadku drużyny z Pomorza zdecydował się opuścić klub i zagrać dla szwedzkiego IK Sirius.

Po ciekawej kampanii 2021/2022 okraszonej czwartym miejscem w lidze Lechia została brutalnie zweryfikowana na arenach Ekstraklasy. Nie pomogły problemy finansowe, a zasłużony klub z hukiem stoczył się do 1. Ligi.

Spadek zapoczątkował masowy exodus piłkarzy, których stać na grę w lepszej lidze bądź obawiają się dalszych losów gdańskiego klubu. Wśród nich znalazł się Joeri de Kamps, który wczoraj podpisał roczny kontrakt z IK Sirius. Skandynawski klub da mu możliwość występów w Allveskan, gdzie zajmuje obecnie dwunaste miejsce, a sezon trwa od kwietnia.

W młodości Joeri de Kamps był dobrze zapowiadającym się zawodnikiem. W latach 2008-2013 trenował w akademii Ajaxu Amsterdam, lecz ostatecznie jego kariera nie potoczyła się zgodnie z oczekiwaniami.

31-latek do Lechii przybył ze Slovana Bratysława latem 2022 roku i zdecydowanie zawiódł oczekiwania kibiców. W październiku kontuzje wykluczyły go z gry na następne pół roku, a do składu Lechii powrócił dopiero na początku kwietnia. Wtedy już sytuacja Gdańszczan wyglądała źle, a Holender nie pomógł uratować sytuacji.

Po powrocie Joeri de Kamps wystąpił zaledwie w pięciu spotkaniach, przeważnie z marnym skutkiem. W całych rozgrywkach zaliczył zaledwie dziesięć występów, z czego sześć w pierwszym składzie Lechii. Teraz będzie miał okazję odbudować formę za granicą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy