Oficjalnie: Zimowe okno w Anglii ruszyło. Za nami już sześć transferów!

Oficjalnie: Zimowe okno w Anglii ruszyło. Za nami już sześć transferów!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

To już. Teraz. Właśnie ruszyło zimowe okno transferowe w Premier League.

Wszelkie transakcje do tej pory dokonane nabrały już formalnie oficjalnego wymiaru. Było ich w najwyższej klasie rozgrywkowej Anglii dokładnie sześć:

Ale oczywiście będzie ich więcej. Kluby mają 31 dni na skompletowanie wszelkich transakcji. Okno w Premier League zamknie się dopiero drugiego lutego o 23:00.

Żeby dokonać transferu klub musi wysłać do związku i Premier League wszystkie dokumenty związane z transakcją: kontrakt, porozumienie transferowe, w przypadkach transferów międzynarodowych także zgodę na pracę na Wyspach Brytyjskich i "international transfer clearance" (czyli status zawodnika, np. czy jest związany umową z jakimś klubem); w szczególnych przypadkach także inne dokumenty. Po przyjęciu aplikacji wszystko jest sprawdzane przez działaczy i prawników związku i ligi pod kątem zgodności z wewnętrznymi regulacjami. Czasem w tym momencie następuje wstrzymanie zarejestrowania transferu aż do czasu uzupełnienia dokumentów.

W znaczącym stopniu sprawy uprościł FIFA Transfer Matching System, m.in. generujący wspomniane "international transfer clearance", a także będący miejscem rejestracji całości transakcji.

Dokumenty do federacji mogą być wysłane na dwa sposoby: tradycyjnie skan faksem lub też drogą e-mailową.

Czas na intensywne 31 dni! O wszystkich transferach przeczytacie na Transfery.info.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy