Oficjalnie: Zimowe okno w Anglii ruszyło. Za nami już sześć transferów!

Oficjalnie: Zimowe okno w Anglii ruszyło. Za nami już sześć transferów!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

To już. Teraz. Właśnie ruszyło zimowe okno transferowe w Premier League.

Wszelkie transakcje do tej pory dokonane nabrały już formalnie oficjalnego wymiaru. Było ich w najwyższej klasie rozgrywkowej Anglii dokładnie sześć:

Ale oczywiście będzie ich więcej. Kluby mają 31 dni na skompletowanie wszelkich transakcji. Okno w Premier League zamknie się dopiero drugiego lutego o 23:00.

Żeby dokonać transferu klub musi wysłać do związku i Premier League wszystkie dokumenty związane z transakcją: kontrakt, porozumienie transferowe, w przypadkach transferów międzynarodowych także zgodę na pracę na Wyspach Brytyjskich i "international transfer clearance" (czyli status zawodnika, np. czy jest związany umową z jakimś klubem); w szczególnych przypadkach także inne dokumenty. Po przyjęciu aplikacji wszystko jest sprawdzane przez działaczy i prawników związku i ligi pod kątem zgodności z wewnętrznymi regulacjami. Czasem w tym momencie następuje wstrzymanie zarejestrowania transferu aż do czasu uzupełnienia dokumentów.

W znaczącym stopniu sprawy uprościł FIFA Transfer Matching System, m.in. generujący wspomniane "international transfer clearance", a także będący miejscem rejestracji całości transakcji.

Dokumenty do federacji mogą być wysłane na dwa sposoby: tradycyjnie skan faksem lub też drogą e-mailową.

Czas na intensywne 31 dni! O wszystkich transferach przeczytacie na Transfery.info.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy