OFICJALNIE: Ziyech zostaje w Ajaksie. Skrzydłowy podpisał nowy kontrakt

OFICJALNIE: Ziyech zostaje w Ajaksie. Skrzydłowy podpisał nowy kontrakt fot. Ajax
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ajax

Hakim Ziyech podpisał nową umowę z Ajaksem.

Nowy kontrakt skrzydłowego będzie ważny do 30 czerwca 2022 roku. Strony przedłużyły współpracę o 12 miesięcy względem dotychczasowej umowy. Reprezentant Maroka zapewne otrzymał podwyżkę.

Podpis Ziyecha pod nowym kontraktem kończy spekulacje dotyczące letniego transferu atakującego. W pewnym momencie media informowały, że 26-latek otrzymał zgodę na odejście od władz Ajaksu i to za stosunkowo małe pieniądze, bo 30 milionów euro. Piłkarzem interesowały się m.in. Bayern i Sevilla, ale koniec końców został on w Holandii.

Niedawno Ziyech szczerze wypowiedział się na temat potencjalnych przenosin do Sevilli. - W Ajaksie czuję się jak w domu. Gram bardzo dużo. Myślę, że Sevilla jest na podobnym poziomie do naszego zespołu. A nie odejdę, jeśli transfer nie będzie oznaczał jego poprawy. Kluby, które mam na myśli, na razie nie złożyły mi ofert. Póki co skupiam się więc na grze w barwach Ajaksu i będę tutaj dawał z siebie wszystko. Mamy świetną drużynę. Znakomicie się dogadujemy i dobrze bawimy. Uważam, że nie powinno się zmieniać klubu tylko po to, by go zmienić - przyznał. Jeśli chodzi o Bayern, monachijczycy prawdopodobnie nie złożyli za niego konkretnej propozycji.

Ziyech ma za sobą znakomity sezon. Zakończył go z 21 trafieniami i 24 asystami na koncie. Jego całkowity bilans w koszulce Ajaksu to 133 spotkania, 40 bramek i 62 ostatnie podania.


Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy