OFICJALNIE: Zmiana menedżera w Sheffield United

OFICJALNIE: Zmiana menedżera w Sheffield United
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Sheffield United

Słabo radzące sobie w Championship Sheffield United poinformowało o zmianie na stanowisku menedżera. Slavišę Jokanovicia zastąpił Paul Heckingbottom.

Anglik jest związany z klubem od lipca zeszłego roku. Do tej pory pracował z drużyną U-23, ale w poprzednim sezonie, kiedy „Szable” walczyły jeszcze o utrzymanie w Premier League, tymczasowo objął też pierwszy zespół. Udało mu się wtedy wygrać trzy mecze. W lipcu 44-latek wrócił do rozgrywek młodzieżowych.

Sheffield United na drugim poziomie rozgrywkowym prowadził Serb Slaviša Jokanović. Mimo ostatniego zwycięstwa z Reading 1:0 nie udało mu się utrzymać posady. Z poprzednich osiemnastu meczów wygrał tylko sześć. Spadkowicz z Premier League zajmuje dopiero szesnaste miejsce w ligowej tabeli.

Zastępujący go Paul Heckingbottom dostał tym razem długoterminowy kontrakt. Mający doświadczenie z prowadzenia Leeds, Barnsley i Hibernian FC menedżer związał z Sheffield na pięć lat. Pierwszy trening poprowadzi w piątek, a już w niedzielne popołudnie poprowadzi drużynę w meczu z Bristol City.

Asystentem Anglika będzie Stuart McCall, a za rozwój piłkarski poszczególnych zawodników ma odpowiadać były piłkarz „Szabli” Jack Lester.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy... Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy