OFICJALNIE: Zmiana menedżera w Sheffield United

OFICJALNIE: Zmiana menedżera w Sheffield United
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Sheffield United

Słabo radzące sobie w Championship Sheffield United poinformowało o zmianie na stanowisku menedżera. Slavišę Jokanovicia zastąpił Paul Heckingbottom.

Anglik jest związany z klubem od lipca zeszłego roku. Do tej pory pracował z drużyną U-23, ale w poprzednim sezonie, kiedy „Szable” walczyły jeszcze o utrzymanie w Premier League, tymczasowo objął też pierwszy zespół. Udało mu się wtedy wygrać trzy mecze. W lipcu 44-latek wrócił do rozgrywek młodzieżowych.

Sheffield United na drugim poziomie rozgrywkowym prowadził Serb Slaviša Jokanović. Mimo ostatniego zwycięstwa z Reading 1:0 nie udało mu się utrzymać posady. Z poprzednich osiemnastu meczów wygrał tylko sześć. Spadkowicz z Premier League zajmuje dopiero szesnaste miejsce w ligowej tabeli.

Zastępujący go Paul Heckingbottom dostał tym razem długoterminowy kontrakt. Mający doświadczenie z prowadzenia Leeds, Barnsley i Hibernian FC menedżer związał z Sheffield na pięć lat. Pierwszy trening poprowadzi w piątek, a już w niedzielne popołudnie poprowadzi drużynę w meczu z Bristol City.

Asystentem Anglika będzie Stuart McCall, a za rozwój piłkarski poszczególnych zawodników ma odpowiadać były piłkarz „Szabli” Jack Lester.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy