OFICJALNIE: Zmiana menedżera w Sheffield United

OFICJALNIE: Zmiana menedżera w Sheffield United
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Sheffield United

Słabo radzące sobie w Championship Sheffield United poinformowało o zmianie na stanowisku menedżera. Slavišę Jokanovicia zastąpił Paul Heckingbottom.

Anglik jest związany z klubem od lipca zeszłego roku. Do tej pory pracował z drużyną U-23, ale w poprzednim sezonie, kiedy „Szable” walczyły jeszcze o utrzymanie w Premier League, tymczasowo objął też pierwszy zespół. Udało mu się wtedy wygrać trzy mecze. W lipcu 44-latek wrócił do rozgrywek młodzieżowych.

Sheffield United na drugim poziomie rozgrywkowym prowadził Serb Slaviša Jokanović. Mimo ostatniego zwycięstwa z Reading 1:0 nie udało mu się utrzymać posady. Z poprzednich osiemnastu meczów wygrał tylko sześć. Spadkowicz z Premier League zajmuje dopiero szesnaste miejsce w ligowej tabeli.

Zastępujący go Paul Heckingbottom dostał tym razem długoterminowy kontrakt. Mający doświadczenie z prowadzenia Leeds, Barnsley i Hibernian FC menedżer związał z Sheffield na pięć lat. Pierwszy trening poprowadzi w piątek, a już w niedzielne popołudnie poprowadzi drużynę w meczu z Bristol City.

Asystentem Anglika będzie Stuart McCall, a za rozwój piłkarski poszczególnych zawodników ma odpowiadać były piłkarz „Szabli” Jack Lester.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy