OFICJALNIE: Zmiany kadrowe w Newcastle United. Trzech piłkarzy opuszcza St James' Park

OFICJALNIE: Zmiany kadrowe w Newcastle United. Trzech piłkarzy opuszcza St James' Park
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Newcastle United

Newcastle United poinformowało, że nowych umów nie podpiszą Ciaran Clark i Matty Longstaff. W Nottingham Forest z kolei zostaje Chris Wood.

„Sroki” mają za sobą przełomowy sezon. Klub po raz pierwszy od jedenastu lat awansował do Ligi Mistrzów, a przeprowadził już premierowy transfer, na razie z myślą o przyszłości.

Nim przybędą gracze ukierunkowani na pierwszy skład, najpierw musi zostać stworzone dla nich miejsce w kadrze. Te zwalnia dwóch piłkarzy.

Ciaran Clark, którego wybrano najlepszym zawodnikiem Newcastle United w rozgrywkach 2016/2017, ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w Sheffield United.

Umowa środkowego defensora nie zostanie przedłużona i odchodzi on jako wolny agent. 33-latek może pochwalić się 129 występami oraz awansem do Premier League.

Identyczna przyszłość czeka Matty’ego Longstaffa, z tą różnicą, że po kontuzji kolana będzie on nadal przechodził rehabilitację na St James' Park.

23-letni Anglik (20 meczów na koncie) jest bratem Seana Longstaffa, który w zakończonym sezonie był ważną częścią zespołu.

Z klubem definitywnie żegna się również Chris Wood. Nowozelandczyk został wykupiony przez Nottingham Forest za 15 milionów funtów.

Jednocześnie NUFC potwierdziło zaproponowanie nowych umów Paulow Dummettowi i Lorisowi Kariusowi. Teraz trwa wyczekiwanie na odpowiedź.

Na dalszą współpracę liczyć mogą Matt Ritchie, Mark Gillespie oraz Dan Burn. W ich przypadku aktywowane zostały opcje kontraktowe.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy