Oficjalnie: Zmiany w Koronie. Pięciu piłkarzy opuszcza klub!

Oficjalnie: Zmiany w Koronie. Pięciu piłkarzy opuszcza klub!
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Korona Kielce, Radio eM Kielce

Władze Korony podjęły pierwsze decyzje kadrowe po zakończeniu rozgrywek.

Nowy właściciel klubu, Dieter Burdenski, rozpoczął swoje rządy od rozstania się z trenerem Maciejem Bartoszkiem.

Teraz oficjalnie ogłoszono, że z drużyną pożegna się pięciu obcokrajowców - Sergiej Pyłypczuk, Milan Borjan (bramkarz poinformował o tym już wcześniej), Michal Pesković, Vladislav Gabovs i Ilian Micanski. Z wymienionych zawodników najdłuższym stażem w Koronie był pierwszy z nich. Ukraiński pomocnik trafił do Kielc w 2013 roku.

Poza nim na listę transferową zostali wystawieni dwaj Hiszpanie - Miguel Palanca i Dani Abalo.

„Radio eM Kielce” podało, że z zespołem pożegnają się Jakub Kotarzewski, Jakub Mrozik oraz Marcin Cebula. Pierwszy odejdzie z klubu definitywnie, a kolejni dwaj mają trafić na wypożyczenie.

Już wcześniej władze Korony zapewniły, że nowe kontrakty mają zostać zaproponowane Bartoszowi Rymaniakowi i Rafałowi Grzelakowi. Poza nimi pewni pozostania w ekipie „Żółto-Czerwonych” mają też być Jacek Kiełb oraz Bartosz Kwiecień.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń João Cancelo otwarty na wielki transfer João Cancelo otwarty na wielki transfer Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy