OFICJALNIE: Znamy sztab Kompany'ego w Anderlechcie

OFICJALNIE: Znamy sztab Kompany'ego w Anderlechcie
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RSC Anderlecht

Vincent Kompany podjął decyzję co do kształtu swojego sztabu w Anderlechcie.

W minioną niedzielę poinformowano, że kapitan Manchesteru City przeprowadza się od nowego sezonu do Anderlechtu. Tam wcieli się w rolę piłkarza, ale również pierwszego trenera. Umowa ze stołecznym klubem ma wiązać go do 30 czerwca 2022 roku.

Kilka dni po tej decyzji Belg postanowił przedstawić swój sztab. Będą do niego należeć: Simon Davies, Pär Zetterberg, Karim Belhocine, Jonas De Roeck, Floribert Ngalula oraz Max de Jong.

Najbardziej doświadczony z tego grona w trenerskim fachu jest ten pierwszy. 45-latek był bowiem w ostatnim czasie związany z prowadzeniem juniorskich ekip Manchesteru City. Wcześniej jednak pełnił funkcję asystenta Patricka Vieiry.

Davies ma także w swoim CV dosyć bogatą karierę piłkarską. W przeszłości występował między innymi w Manchesterze United, z którym zresztą w sezonie 1995/1996 sięgnął po tytuł mistrza Anglii.

Kompany staje przed nie lada wyzwaniem. Ostatni sezon był bowiem dla Anderlechtu najsłabszy od ponad pół wieku. Po raz pierwszy od 56 lat stołeczny klub nie zakwalifikował się do europejskich pucharów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy