OFICJALNIE: Znamy sztab Kompany'ego w Anderlechcie

OFICJALNIE: Znamy sztab Kompany'ego w Anderlechcie fot. Instagram [Vincent Kompany]
Paweł Hanejko
Źródło: RSC Anderlecht

Vincent Kompany podjął decyzję co do kształtu swojego sztabu w Anderlechcie.

W minioną niedzielę poinformowano, że kapitan Manchesteru City przeprowadza się od nowego sezonu do Anderlechtu. Tam wcieli się w rolę piłkarza, ale również pierwszego trenera. Umowa ze stołecznym klubem ma wiązać go do 30 czerwca 2022 roku.

Kilka dni po tej decyzji Belg postanowił przedstawić swój sztab. Będą do niego należeć: Simon Davies, Pär Zetterberg, Karim Belhocine, Jonas De Roeck, Floribert Ngalula oraz Max de Jong.

Najbardziej doświadczony z tego grona w trenerskim fachu jest ten pierwszy. 45-latek był bowiem w ostatnim czasie związany z prowadzeniem juniorskich ekip Manchesteru City. Wcześniej jednak pełnił funkcję asystenta Patricka Vieiry.

Davies ma także w swoim CV dosyć bogatą karierę piłkarską. W przeszłości występował między innymi w Manchesterze United, z którym zresztą w sezonie 1995/1996 sięgnął po tytuł mistrza Anglii.

Kompany staje przed nie lada wyzwaniem. Ostatni sezon był bowiem dla Anderlechtu najsłabszy od ponad pół wieku. Po raz pierwszy od 56 lat stołeczny klub nie zakwalifikował się do europejskich pucharów.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy