OFICJALNIE: Znamy trzeciego beniaminka Ekstraklasy [WIDEO]

2024-06-02 20:07:46; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Znamy trzeciego beniaminka Ekstraklasy [WIDEO] Fot. Ireneusz Wnuk / Pressfocus
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Transfery.info

Motor Lublin w sensacyjny sposób pokonał Arkę Gdynia w finale baraży o awans do Ekstraklasy. „Koziołki” w ostatnich minutach meczu odwróciły losy spotkania, pokonując rywali 2:1.

To już pewne - Motor Lublin dzięki wygranej nad Arką Gdynia staje się trzecim beniaminkiem Ekstraklasy w sezonie 2024/2025.

Klub, któremu za sprawą zajęcia czwartego miejsca w I lidze nie udało się bezpośrednio awansować szczebel wyżej, musiał wziąć udział w rywalizacji play-off trzema innymi zespołami. W pierwszym barażowym meczu „Koziołki” pokonały Górnika Łęczna po rzutach karnych, z kolei Arka Gdynia rozprawiła się z Odrą Opole, wygrywając z nią 4:2.

Finał pomiędzy oboma wygranymi zespołami rozpoczął się stosunkowo szybko. Już w 13. minucie okropny błąd i zamieszanie bloku defensywnego Motoru Lublin we własnym polu karnym wykorzystał Olaf Kobacki. Dobrze ustawiony 22-letni skrzydłowy „Żółto-Niebieskich” otworzył wynik spotkania, pakując piłkę do siatki z niewielkiej odległości.

Taki stan meczu utrzymywał się aż do 87. minuty, kiedy to za sprawą idealnie uderzonego rzutu wolnego, do wyrównania doprowadził Bartosz Wolski.

Gdy wszystko wskazywało konieczność rozegrania dogrywki, sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Mbaye Jacques Ndiaye, który po asyście Piotra Ceglarza, rzutem na taśmę, w doliczonym czasie gry, zapewnił zwycięstwo przyjezdnym.

Motor Lublin to trzeci klub po Lechii Gdańsk i GKS-ie Katowice, który przenosi się na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce.