OGC Nice: Christophe Galtier kwestionuje zaangażowanie właściciela i piłkarzy

OGC Nice: Christophe Galtier kwestionuje zaangażowanie właściciela i piłkarzy fot. J.E.E. / Sipa / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Canal+ [FR]

Trener OGC Nice Christophe Galtier ma wątpliwości dotyczące postawy właściciela, działu rekrutacji oraz zaangażowania piłkarzy - donosi francuski Canal+.

Zdobywca mistrzostwa Francji z Lille w zeszłym sezonie od niespełna roku współpracuje z „Les Aiglons”. Debiutancka kampania na Allianz Riviera układa się naprawdę dobrze pod względem sportowym. Zespół nadal walczy o udział w europejskich rozgrywkach, a w sobotni wieczór stanie przed szansą zdobycia Pucharu Francji po raz pierwszy od 26 lat.

Na samym finiszu zmagań pojawia się jednak coraz więcej spekulacji, przenoszących negatywne wibracje na drużynę Ligue 1. Francuska stacja donosi, że Galtier podważa efektywność działań właściciela w bieżące sprawy klubu, w związku z próbą przejęcia Chelsea.

Menedżer OGC Nice zauważa też, że wiele uwagi poświęca się innemu klubowi, mianowicie szwajcarskiemu FC Lausanne, której właścicielem jest także grupa Ineos. Mowa tu między innymi o zmianach personalnych w zarządzie.

Ponoć sam Galtier domaga się również takich zmian w dziale rekrutacji, gdyż ogarnęła go frustracja po przeprowadzonych transakcjach w letnim oknie transferowym. Co więcej, trenerowi nie podoba się postawa jego podopiecznych, którzy nie ukazują odpowiedniego zaangażowania i poświęcenia w grę drużyny.

Francuskie źródło na pierwszy plan wysuwa kiepską dyspozycję Kaspera Dolberga. Napastnik reprezentacji Danii drugi sezon z rzędu notuje statystyki poniżej oczekiwań. Dotychczas w samej lidze zgromadził zaledwie sześć trafień i dwie asysty w 25 występach.

Umowa Christophe'a Galtiera z Nice obowiązuje jeszcze przez dwa lata, jednak przez pryzmat problemów dalsza współpraca jest mocno wątpliwa.

W finale Coupe de France w Saint-Dennis OGC Nice zmierzy się z FC Nantes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy