OGC Nice finalizuje duży transfer napastnika. Łącznie 30 milionów euro!

OGC Nice finalizuje duży transfer napastnika. Łącznie 30 milionów euro! fot. Gemma Fletcher / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Footmercato.net

OGC Nice doszło do porozumienia z Lorient w sprawie warunków transferu Tarema Moffiego - donosi Footmercato.net.

Środkowy napastnik w tym sezonie imponuje formą strzelecką i po 18 rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie już 12 trafień. Ten wynik daje mu drugie miejsce w klasyfikacji strzelców Ligue 1.

Dobra gra poszła w parze ze wzrostem zainteresowania innych ekip, pojawiły się zapytania z angielskiej Premier League, ale zawodnikowi od początku zależało na pozostaniu we Francji.

Bardzo szybko Nigeryjczyk dał się również przekonać do gry w OGC Nice. Do tego stopnia, że późniejsze starania będącego zdecydowanie wyżej w tabeli Ligue 1 Olympique’u Marsylia nie przynosiły żadnego skutku.

Kiedy wicemistrzowie Francji w końcu odpuścili, FC Lorient zgodziło się na sprzedaż do „Le Gym”. Uprzednio klub odrzucił aż pięć ofert.

Ta najnowsza opiew łącznie na 30 milionów euro, w tym bonusy. Bardzo możliwe zatem, że już teraz padnie rekord zakupowy. W przypadku ekipy prowadzonej przez Luciena Favre’a jest to kwota 22 milionów.

Dla „Morszczuków” to także okazja do pobicia ustalonego podczas trwającego okna rekordu sprzedażowego. Dango Ouattara został oddany za 27,5 miliona euro.

Tarem Moffi już wcześniej ustalił warunki kontraktu indywidualnego, więc potwierdzenie transferu jest kwestią czasu.

23-latek będzie drugim zimowym nabytkiem po Youssoufa Ndayishimiye’u.

Zespół z Nicei obecnie zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli Ligue 1.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem Jens Gustafsson: To jeden z najlepszych napastników, z jakimi pracowałem. Kolejny level Jens Gustafsson: To jeden z najlepszych napastników, z jakimi pracowałem. Kolejny level

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy