OGC Nice nie zwalnia tempa. Francuzi planują DUŻY szósty transfer!

OGC Nice nie zwalnia tempa. Francuzi planują DUŻY szósty transfer!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RMC Sport

Rony Lopes może wkrótce zasilić szeregi OGC Nice - poinformowało „RMC Sport”.

„Les Aiglons” uzyskali bezpośredni awans do fazy grupowej przyszłej edycji Ligi Europy po tym, jak Paris Saint-Germain sięgnęło po Puchar Francji.

Ten fakt sprawił, że klubowe władze postanowiły nie zatrzymywać się w kwestii wzmocnień i w najbliższym czasie potwierdzą najprawdopodobniej dokonanie już szóstego transferu przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Wybrańcem Patricka Vieiry i spółki ma być Rony Lopes, znany z występów w Lille oraz AS Monaco.

Ubiegłego lata Portugalczyk opuścił Francję i dołączył do Sevilli, gdzie jednak nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań, dlatego ekipa z Andaluzji chce odzyskać dużą część z zainwestowanych 25 milionów euro w sprowadzenie ofensywnego zawodnika.

OGC Nice może spełnić marzenia hiszpańskiego klubu, ponieważ „RMC Sport” uważa, że Rony Lopes ma trafić do ekipy z Ligue 1 na zasadzie wypożyczenia ważnego do 30 czerwca 2021 roku, w której znajdzie się opcja definitywnego wykupu opiewająca na 20 milionów euro.

Dodajmy, że jeśli tylko „Les Aiglons” skorzystaliby z niej, to drugi największy transfer w dziejach klubu stałby się faktem. Na teraz rekordzistą po tym względem jest Kasper Dolberg pozyskany za 20,5 miliona euro z Ajaksu.

24-letni prawoskrzydłowy, który z powodzeniem może występować po przeciwległej stronie boiska oraz na pozycji rozgrywającego, ma już dzisiaj przejść testy medyczne, a po ich zakończeniu złożyć podpis na kontrakcie oraz dołączyć do piątej ekipy Ligue 1, która jak dotąd sprowadziła Robsona Bambu, Flaviusa Daniliuca, Morgana Schneiderlina, Hassane Kamarę oraz Amine Gouiriego.

Rony Lopes to dwukrotny reprezentant Portugalii, który w minionym sezonie uzbierał raptem 15 występów (głównie jako zmiennik) i raz asystował.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy