Okazaki odchodzi z Leicester City

Okazaki odchodzi z Leicester City fot.
Piotr Zelek
Źródło: The Telegraph

Shinji Okazaki szykuje się do odejścia z Leicester City, poinformował "The Telegraph".

Okazaki opuści klub z King Power Stadium po zakończeniu obecnego sezonu. Japończyk będzie mógł tym samym dołączyć do nowego pracodawcy na zasadzie wolnego transferu.

Reprezentant Japonii, który we wtorek obchodzi 33. urodziny, stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy Leicester, odkąd dołączył do angielskiej ekipy w 2015 roku z Mainz za 7,5 miliona funtów. Teraz jednak poczuł, że przyszła pora na nowe wyzwanie.

Okazaki zanotował 30 występów pod wodzą Claudio Ranierego w mistrzowskim sezonie "Lisów". W tym historycznym okresie zdołał zdobyć trzy bramki.

W ostatnich 18 miesiącach notował jednak znacznie mniej występów. W styczniu bieżącego roku zainteresowanie jego usługami wyrażali przedstawiciele Huddersfield, ale ich oferta opiewająca na 200 tysięcy funtów okazała się niewystarczająca.

Brendan Rodgers, obecny szkoleniowiec Leicester, przeprowadził ostatnio kilka rozmów ze swoim napastnikiem. Ten pragnie jedynie regularnej gry, gdyż marzy mu się jeszcze występ na Mistrzostwach Świata w Katarze w 2022 roku.

Taki obrót spraw oznacza, że Okazaki dołączy do: Riyada Mahreza, N'Golo Kante, Danny'ego Drinkwatera, Roberta Hutha, Leonardo Ulloi, Jeffa Schluppa oraz Ritchiego de Laeta - wszyscy panowie stanowią grupę piłkarzy, którzy odeszli z Leicester City po zdobyciu historycznego mistrzostwa kraju.

Dodajmy, że po zakończeniu trwającego sezonu kończą się także kontrakty Danny'ego Simpsona i Christiana Fuchsa. Jednak w ich sprawie nie podjęto jeszcze żadnych konkretnych decyzji. Z kolei kapitan drużyny Wes Morgan podpisał w marcu przedłużenie swojej umowy o kolejne 12 miesięcy.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy