Okradł Kaspera Dolberga i teraz musi szukać nowego klubu. Lamine Diaby-Fadiga opuszcza OGC Nice!

Okradł Kaspera Dolberga i teraz musi szukać nowego klubu. Lamine Diaby-Fadiga opuszcza OGC Nice!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe

Lamine Diaby-Fadiga rozwiązał za porozumieniem stron swój kontrakt z OGC Nice - poinformowało „L’Équipe”.

Kasper Dolberg trafił do OGC Nice tuż przed zamknięciem letniego okienka transferowego i z miejsca stał się jedną z twarzy nowego projektu zespołu, który został przejęty przez Jima Ratcliffe'a, prezesa firmy Ineos.

Reprezentant Danii nie zaliczył jednak komfortowego wejścia w szeregi francuskiej drużyny, ponieważ po jednym z treningów spostrzegł, że wśród jego rzeczy pozostawionych w szatni brakuje zegarka wartego około 70 tysięcy euro.

Piłkarz zgłosił natychmiast to zdarzenie przedstawicielom „Les Aiglons” i poinformował o całym zajściu miejscową policję. Ta nie zdążyła rozpocząć nawet dochodzenia w tej sprawie, ponieważ do kradzieży i sprzedaży wartościowego przedmiotu przyznał się Lamine Diaby-Fadiga, czyli klubowy kolega Dolberga.

18-letni zawodnik zawodnik przeprosił za swoje skandaliczne zachowanie duńskiego napastnika oraz szkoleniowca - Patricka Vieirę, ale mimo to nie uniknął najboleśniejszej możliwej kary w postaci przedwczesnego zakończenia współpracy.

Dziennikarze „L’Équipe” poinformowali, że utalentowany gracz pojawił się 30 września po raz ostatni w siedzibie OGC Nice, aby dopełnić wszystkich formalności związanych z rozwiązaniem umowy za porozumieniem stron.

Przedstawiciele „Les Aiglons” nie potwierdzili jeszcze tych doniesień, ale wspomniane źródło dodaje, że piłkarz nie pozostanie zbyt długo na bezrobociu, ponieważ ma podpisać kontrakt z Paris FC.

Zespół występujący na zapleczu Ligue 1 zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie dwoma zdobytymi punktami w dziewięciu rozegranych meczach, ale właściciele klubu liczą na to, że obecność w składzie takich graczy jak Jonathan Pitroipa, Jérémy Ménez i Lamine Diaby-Fadiga pomoże ich drużynie wydostać się z poważnego kryzysu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy