Ole Gunnar Solskjær z ciekawą ofertą pracy. Może zostać następcą innej postaci dobrze znanej z Premier League

Ole Gunnar Solskjær z ciekawą ofertą pracy. Może zostać następcą innej postaci dobrze znanej z Premier League fot. Matt Wilkinson / Focus Images / MB Media / Pressfocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sacha Tavolieri [Twitter] | Manchester Evening News

Ole Gunnar Solskjær jest przymierzany do objęcia belgijskiego Club Brugge. Zarząd klubu z Jupiler Pro League poszukuje następcy zwolnionego na początku marca Scotta Parkera - donosi Sacha Tavolieri.

Solskjær w listopadzie 2021 roku przestał pełnić funkcję szkoleniowca Manchesteru United. Od tego czasu Norweg odpoczywał od poważnej piłki, prowadząc hobbystycznie zespół U-14 norweskiego Kristiansund BK, w którym gra jego syn.

W ostatnich miesiącach 50-latek był łączony z kilkoma klubami, w tym z Wolverhampton Wanderers. Ostatecznie skończyło się tylko na zainteresowaniu, gdyż emerytowany napastnik nie dostał żadnego telefonu z propozycją. Jak się okazuje, wkrótce może się to zmienić.

W stronę byłego opiekuna jeszcze takich ekip, jak Cardiff City czy Molde FK spoglądają działacze Club Brugge.

Klub z Jan-Breydel-Stadion zwolnił na początku marca Scotta Parkera, znanego z pracy w Fulham i Bournemouth. Anglik kompletnie zawiódł w Brugii, w której wytrzymał zaledwie dwanaście spotkań. W tych zanotował dwa zwycięstwa, cztery remisy i sześć porażek, co było nieakceptowalne dla drużyny tej rangi.

Obecnie pieczę nad „Czarno-Niebieskimi” sprawuje tymczasowo wieloletni pracownik Rik De Mil.

Jak przekonuje Sacha Tavolieri, notowania Solskjæra są wysokie, lecz nie wiadomo, jak 50-latek zapatruje się na tę propozycję. Oprócz niego w roli kandydatów do pracy z 18-krotnymi mistrzami Belgii wymienia się Ronny’ego Deilę i Dino Toppmollera.

Obecnie Club Brugge okupuje piąte miejsce w Jupiler Pro League, tracąc aż 19 punktów do liderującego KRC Genk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy