Olivier Giroud już bardzo blisko odejścia z Chelsea

Olivier Giroud już bardzo blisko odejścia z Chelsea fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio | Fabrizio Romano

AC Milan doszedł do pełnego porozumienia z Olivierem Giroud i kontynuuje rozmowy z Chelsea w sprawie warunków transferu. Obecnie najprawdopodobniejsza opcja to uiszczenie symbolicznej opłaty z tytułu przeprowadzki - przekazał Gianluca Di Marzio.

Po kilku tygodniach, podczas których kwestia przenosin atakującego pozostawała w próżni, wreszcie udało się zrobić krok naprzód.

Warunki indywidualnego kontraktu 34-latka nigdy nie stanowiły większego problemu. AC Milan liczył po prostu, że Chelsea nie będzie utrudniać zadania i wypuści gracza na zasadzie transferu bezgotówkowego.

Chwila refleksji pozwoliła obu klubom zbliżyć się do konsensusu. Jak podaje Gianluca Di Marzio, dzisiaj wiele wskazuje na to, że „Rossoneri” wniosą opłatę za całą transakcję. Ta zmiana nastawienia sprawiła, że aktualnie operacja jest coraz bliżej finalizacji i przełom może nastąpić dosłownie w każdej godzinie. Jak podkreśla Fabrizio Romano, sprawa jest rozwojowa.

Olivier Giroud z wicemistrzem Włoch ma związać się do 30 czerwca 2023 roku i w ramach tej umowy będzie inkasował 3,5 miliona plus bonusy za sezon gry na San Siro.

Środkowy napastnik, który nie tak dawno rywalizował z reprezentacją Francji na EURO 2020, w poprzednim sezonie nie zawsze grał regularnie. Łącznie udało mu się uzbierać około 1200 minut. W tym czasie zgromadził 31 występów i zanotował 11 trafień.

Jeśli transfer stanie się faktem, mistrz świata z 2018 roku w zespole ze stolicy Lombardii zajmie miejsce Mario Mandžukicia.

AKTUALIZACJA: Romano pisze, że Milan oferuje Chelsea dwa miliony euro i transfer jest bardzo blisko finalizacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy