Olivier Giroud już bardzo blisko odejścia z Chelsea

Olivier Giroud już bardzo blisko odejścia z Chelsea fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio | Fabrizio Romano

AC Milan doszedł do pełnego porozumienia z Olivierem Giroud i kontynuuje rozmowy z Chelsea w sprawie warunków transferu. Obecnie najprawdopodobniejsza opcja to uiszczenie symbolicznej opłaty z tytułu przeprowadzki - przekazał Gianluca Di Marzio.

Po kilku tygodniach, podczas których kwestia przenosin atakującego pozostawała w próżni, wreszcie udało się zrobić krok naprzód.

Warunki indywidualnego kontraktu 34-latka nigdy nie stanowiły większego problemu. AC Milan liczył po prostu, że Chelsea nie będzie utrudniać zadania i wypuści gracza na zasadzie transferu bezgotówkowego.

Chwila refleksji pozwoliła obu klubom zbliżyć się do konsensusu. Jak podaje Gianluca Di Marzio, dzisiaj wiele wskazuje na to, że „Rossoneri” wniosą opłatę za całą transakcję. Ta zmiana nastawienia sprawiła, że aktualnie operacja jest coraz bliżej finalizacji i przełom może nastąpić dosłownie w każdej godzinie. Jak podkreśla Fabrizio Romano, sprawa jest rozwojowa.

Olivier Giroud z wicemistrzem Włoch ma związać się do 30 czerwca 2023 roku i w ramach tej umowy będzie inkasował 3,5 miliona plus bonusy za sezon gry na San Siro.

Środkowy napastnik, który nie tak dawno rywalizował z reprezentacją Francji na EURO 2020, w poprzednim sezonie nie zawsze grał regularnie. Łącznie udało mu się uzbierać około 1200 minut. W tym czasie zgromadził 31 występów i zanotował 11 trafień.

Jeśli transfer stanie się faktem, mistrz świata z 2018 roku w zespole ze stolicy Lombardii zajmie miejsce Mario Mandžukicia.

AKTUALIZACJA: Romano pisze, że Milan oferuje Chelsea dwa miliony euro i transfer jest bardzo blisko finalizacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy