Olympique Lyon: Aouar na sprzedaż. Giganci już zacierają ręce

Olympique Lyon: Aouar na sprzedaż. Giganci już zacierają ręce fot. Laura Jonin | Flickr
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe

Houssem Aouar opuści najprawdopodobniej szeregi Olympique'u Lyon w trakcie nadchodzącego okienka transferowego - informuje „L’Équipe”.

Ekipa z Groupama Stadium wyraża otwarcie swoje niezadowolenie z faktu przedwczesnego zakończenia sezonu, ponieważ w związku przyjętym sposobem przyznawania biletów na udział w europejskich pucharach nie wystąpi w nich po raz pierwszy od 1996 roku.

Przedstawiciele „Les Gones” nie mają wątpliwości, że wkrótce poniosą bolesne dla siebie konsekwencje tego stanu rzeczy, a dziennikarze „L’Équipe” przekonują, że jedną z nich będzie przyśpieszona sprzedaż Houssema Aouara.

Olympique Lyon nie przejawiał do niedawna chęć do przedwczesnego zakończenia współpracy ze środkowym pomocnikiem i liczył na to, że w niedalekim czasie jego wartość jeszcze wzrośnie.

Obecnie wydaje się to mało prawdopodobne ze względu na rozpędzający się kryzys finansowy, dlatego władze drużyny z Ligue 1 miały podjąć decyzję, że nadchodzące letnie okno transferowe będzie stanowiło dla nich ostatnią szansę na to, aby zarobić duże pieniądze na odejściu blisko 22-letniego zawodnika, który wzbudził już zainteresowanie swoją osobą ze strony takich klubów jak Manchester City, Juventus oraz Paris Saint-Germain.

Wspomniane źródło dodaje, że „Les Gones” mają zgodzić się na sprzedaż swojego wychowanka za sumę opiewającą na 50 milionów euro i następnie przeznaczyć ją na pozyskanie wartościowego defensora, który stworzyłby duet stoperów z Jasonem Denayerem. Taki cel władze Olympique'u Lyon miały postawić przed Bruno Cheyrou po tym, jak został ogłoszony następcą Floriana Maurice'a na szefa działu skautów.

Młodzieżowy reprezentant „Trójkolorowych” wystąpił w 37 meczach francuskiego zespołu w tym sezonie i strzelił w nich dziewięć bramek oraz zanotował siedem asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Barcelona: Umtiti kontuzjowany Barcelona: Umtiti kontuzjowany Milik powiedział „tak” Juventusowi Milik powiedział „tak” Juventusowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy