Olympique Lyon otwarty na powrót Umtitiego. Czas na wielkie przekonywanie Barcelony

Olympique Lyon otwarty na powrót Umtitiego. Czas na wielkie przekonywanie Barcelony fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Samuel Umtiti może wrócić do Olympique’u Lyon. Jego były klub w ostatnich godzinach wyraził gotowość do pozyskania środkowego obrońcy Barcelony.

Kiedy 26-latek przed kilkoma tygodniami został zaproponowany „Les Gones” jako część rozliczenia za transfer Memphisa Depaya, przedstawiciel Ligue 1 odrzucił możliwość zatrudnienia gracza. Po pewnym czasie kierownictwo francuskiego klubu powoli zaczęło zmieniać zdanie, mówiąc otwarcie, że istnieje możliwość powrotu stopera, ale dopiero wtedy, gdy zgodzi się on obniżyć swoje zarobki.

Mimo tych wypowiedzi, niewiele wskazywało na to, że Samuel Umtiti istotnie trafi nad Rodan, ale teraz szanse zdecydowanie wzrosły. Jak bowiem podaje „L’Équipe”, w ostatnich godzinach Olympique Lyon zaakceptował pomysł sprowadzenia mistrza świata z 2018 roku.

Przedstawiciele lewonożnego gracza zostali już o tym fakcie poinformowani, podobnie jak o tym, że celem potencjalnego nabywcy usług defensora jest wypożyczenie. Takie rozwiązanie bierze pod uwagę FC Barcelona, która za wszelką cenę chce zaoszczędzić na pensji 31-krotnego reprezentanta „Trójkolorowych”. W tym kontekście dodajmy, że inkasuje on 12 milionów euro rocznie.

Na razie nie wiadomo, czy Francuzi zdołają przekonać Hiszpanów do wzięcia na siebie części kwoty, ale pewne jest to, że Umtiti jeszcze nigdy nie był tak blisko powrotu do ojczyzny jak dzisiaj.

Jednocześnie wspomniane źródło donosi, że „Blaugrana” cały czas liczy na pozyskanie wspomnianego Depaya w ramach transakcji łączonej lub dwóch niezależnych od siebie operacji.

Lewonożny gracz w sezonie 2019/2020 rozegrał 18 spotkań, a łącznie trykot Katalończyków przywdziewał 116 razy.

Przy okazji pierwszej przygody z OL, środkowy obrońca uzbierał równo 170 występów, po czym za 25 milionów euro przeniósł się na Camp Nou.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Grosicki szczerze po transferowym zamieszaniu: Nie chciałem odchodzić z West Bromwich Albion Grosicki szczerze po transferowym zamieszaniu: Nie chciałem odchodzić z West Bromwich Albion Puchacz po spotkaniu z Rangersami: To nie była drużyna takich kozaków Puchacz po spotkaniu z Rangersami: To nie była drużyna takich kozaków Bardzo pracowity dzień dla piłkarzy Angers. El Melali skazany za publiczną masturbację Bardzo pracowity dzień dla piłkarzy Angers. El Melali skazany za publiczną masturbację Liverpool i Manchester United chcą włączyć się do rywalizacji o talent z Ajaksu Liverpool i Manchester United chcą włączyć się do rywalizacji o talent z Ajaksu OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy