Olympique Lyon przygotowuje się do walki w pucharach. OFICJALNIE: Klub zorganizuje towarzyski turniej

Olympique Lyon przygotowuje się do walki w pucharach. OFICJALNIE: Klub zorganizuje towarzyski turniej
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Olympique Lyon

Olympique Lyon poinformował, że między 16 a 18 lipca zorganizuje na własnym stadionie turniej towarzyski z udziałem OGC Nice, Celticu oraz Rangersów.

Przedstawiciele „Les Gones” należeli do grona najbardziej buntujących się osób przeciwko przedwczesnemu zakończeniu rozgrywek we Francji.

Ich frustracja wynikała głównie z faktu, że należący do nich zespół nie zajął w tabeli Ligue 1 wystarczająco wysokiego miejsca, aby znaleźć się w gronie ekip reprezentujących kraj w europejskich pucharach.

Tym samym Olympique Lyon nie wystąpi po raz pierwszy od 1996 roku w rozgrywkach organizowanych przez UEFA. Ta sytuacja może ulec jeszcze zmianie, ale pod warunkiem, że „Les Gones” pokonają PSG w finale Pucharu Ligi Francuskiej (31 lipca) lub wygrają trwającą edycję Ligi Mistrzów.

Władze klubu zamierzają przystąpić jak najlepiej przygotowani do tych potyczek i dlatego podjęli się organizacji na własnym terenie małego turnieju z udziałem OGC Nice, Celticu oraz Rangersów.

Towarzyska impreza piłkarska o Trofeum Veolia odbędzie się między 16 a 18 lipca. W tym czasie francuskie ekipy zmierzą się z drużynami ze Szkocji.

Spośród nich pewne korzyści z udziału w turnieju może wynieść zespół prowadzony przez Stevena Gerrarda, który wciąż ma szansę na to, aby zameldować się w ćwierćfinale Ligi Europy, o ile w rewanżowym starciu odrobi straty z pierwszego pojedynku z Bayerem Leverkusen (1:3).

Pragniemy również zaznaczyć, że z wysokości trybun zmagania wymienionych klubów będzie mogła obejrzeć określona liczba widzów. Na chwilę obecną nie ustalono jeszcze w jakim stopniu obiekt Lyonu będzie mógł zostać zapełniony.

Ponadto przypominamy, że szkockie rozgrywki zostały również przedwcześnie zakończone przez pandemię koronawirusa.

Terminarz Trofeum Veolia

16 lipca godz. 18:15 - OGC Nice vs Celtic
16 lipca godz. 20:45 - Olympique Lyon vs Rangers
18 lipca godz 18:15 - OGC Nice vs Rangers
18 lipca godz. 20:45 - Olympique Lyon vs Celtic

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy