Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE]

Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] fot. G Holland / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Olympique Marsylia

André Villas-Boas rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Olympique Marsylia - głosi komunikat francuskiego klubu.

Drugiego lutego, dzień po zakończeniu zimowego okna transferowego, portugalski trener zrezygnował z posady, argumentując to postawą klubowych władz. Za jego plecami sprowadzono do zespołu Oliviera Ntchama, a o odejściu Nemanji Radonjicia dowiedział się, gdy cała operacja była już sfinalizowana. To przelało czarę goryczy.

Kiedy 43-latek oczekiwał na zaakceptowanie jego decyzji ze strony Olympique’u Marsylia, na oficjalnej stronie internetowej pojawił się komunikat o jego zwolnieniu. Już wtedy poinformowano, że zbadane zostaną możliwości wyciągnięcia konsekwencji prawnych wobec byłego już szkoleniowca, który obraził Pablo Longorię (wtedy dyrektora sportowego, dziś prezesa) i naraził tym samym na szwank wizerunek klubu.

Ostatecznie, miesiąc od tych wydarzeń, strony wypracowały porozumienie. Kontrakt ważny do 30 czerwca został rozwiązany polubownie, a „Les Phocéens”… życzą Portugalczykowi powodzenia w przyszłości.

André Villas-Boas swoje obowiązki sprawował przez 19 miesięcy. W pierwszym sezonie zespół prezentował się świetnie, co sprawiło, że zajął drugie miejsce w Ligue 1 i zakwalifikował się do Ligi Mistrzów. Bieżące rozgrywki nie były już jednak tak dobre, dlatego na rozstanie z trenerem zanosiło się od dłuższego czasu.

Obecnie za wyniki OM odpowiada Jorge Sampaoli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy