Olympique Marsylia zaczyna gasić pożar. Klub z nowym trenerem i prezesem [OFICJALNIE]

Olympique Marsylia zaczyna gasić pożar. Klub z nowym trenerem i prezesem [OFICJALNIE] fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Olympique Marsylia

Jorge Sampaoli i Pablo Longoria rozpoczynają swoją misję odpowiednio na stanowisku szkoleniowca oraz prezesa Olympique'u Marsylia.

Klub ze Stade Vélodrome boryka się od dłuższego czasu z poważnymi problemami, które nasiliły się w minionych tygodniach za sprawą wtargnięcia grupy około 300 wściekłych sympatyków zespołu na teren ośrodka treningowego Roberta-Louisa Dreyfusa, która domagała się opuszczenia drużyny przez jej prezesa Jacquesa-Henriego Eyrauda.

Niedługo później działania podjęte przez wspomnianego przedstawiciela klubu oraz dyrektora sportowego Pablo Longorii doprowadziły do rezygnacji André Villasa-Boasa ze stanowiska szkoleniowca OM, któremu nie przypadło do gustu zakontraktowanie Oliviera Ntchama w ostatnich godzinach zimowego okna transferowego.

Od tego momentu klub z Ligue 1 rozpoczął gorączkowe poszukiwania nowego trenera, które zakończyły się sukcesem w postaci ogłoszenia następcy Portugalczyka w osobie Jorge Sampaolego.

Argentyńczyk zgodził się przedwcześnie zakończyć swój pobyt w Atlético Mineiro i związał się z europejskim zespołem umową obowiązującą do 30 czerwca 2023 roku.

Na tym zmiany w szeregach ekipy ze Stade Vélodrome się nie skończyły, ponieważ jego właściciel ugiął się pod presją kibiców i postanowił dokonać zmiany na stanowisku prezesa klubu, którym został wspomniany Pablo Longoria.

- To nowy rozdział dla Olympique'u Marsylia i jestem osobiście zaangażowany w uczynienie go prawdziwym sukcesem. Zdecydowałem się powierzyć przewodnictwo nad zespołem Pablo. Jego doświadczenie jako dyrektora sportowego i łowcy talentów jest zgodne tylko z jego zamiłowaniem do gry. Jego głównym priorytetem będzie przywrócenie piłki nożnej do serca OM - powiedział właściciel Frank McCourt.

Jacques-Henri Eyraud po oddaniu wszystkich swoich obowiązków Hiszpanowi dołączył do rady nadzorczej francuskiego zespołu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy