On negocjuje nowy kontrakt z Legią Warszawa

2025-11-18 22:27:03; Aktualizacja: 2 godziny temu
On negocjuje nowy kontrakt z Legią Warszawa Fot. Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / PressFocus
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Fakt

Wraz z końcem czerwca wygasa kontrakt Kacpra Tobiasza z Legią Warszawa. Stołecznemu klubowi ma bardzo zależeć na przedłużeniu współpracy z bramkarzem, a rozmowy w tej sprawie trwają, o czym donosi „Fakt”.

Kacper Tobiasz w Legii Warszawa miewa lepsze i gorsze momenty, ale w wieku 23 lat może pochwalić się rozegraniem aż 129 spotkań w barwach „Wojskowych”. Zachował w nich 42 czyste konta, czym przyczynił się do zdobycia pięciu pucharów.

Pomimo nie najlepszej dyspozycji w tym sezonie, Jan Urban w ostatnim czasie właśnie z Tobiasza uczynił czwartego goalkeepera reprezentacji Polski - otrzymał on powołanie zarówno na październikowe, jak i listopadowe zgrupowanie.

Kontrakt bramkarza z Legią wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu i od dłuższego czasu mówi się o jego możliwym odejściu - zainteresowanie nim ma przejawiać, między innymi, turecki Samsunspor.

Parę tygodni temu Michał Żewłakow zdradził, że 23-latek otrzymał ofertę nowego kontraktu, a „Fakt” potwierdza, że rozmowy nad przedłużeniem współpracy rzeczywiście trwają. Legia ma być mocno zdeterminowana, by nie stracić swojego wychowanka za darmo - byłaby to spora strata, bo portal Transfermarkt.de wycenia go na dwa miliony euro. Aktualnie 23-latek ma zastanawiać się nad ofertą „Wojskowych”.

Działacze CWKS-u muszą się spieszyć - jeżeli kontrakt bramkarza nie zostanie przedłużony, to od stycznia 23-latek będzie mógł się związać umową, która wejdzie w życie po zakończeniu sezonu, z nowym pracodawcą.