On się nie zatrzymuje! Erling Haaland znów to zrobił [WIDEO]

2024-08-31 20:42:38; Aktualizacja: 6 godzin temu
On się nie zatrzymuje! Erling Haaland znów to zrobił [WIDEO] Fot. Mark Cosgrove/News Images/SIPA USA/PressFocus
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Manchester City pokonał West Ham United (3:1) w meczu wieńczącym sobotnie zmagania w ramach trzeciej kolejki obecnego sezonu na boiskach Premier League. Hat-tricka w tym spotkaniu skompletował nie kto inny, jak Erling Haaland. Tym samym Norweg ma już na swoim koncie siedem bramek w trzech ligowych występach.

Manchester City przystępował do wyjazdowego starcia z West Hamem United z nadzieją na odniesienie zwycięstwa, które zapewni mu objęcie fotelu lidera rozgrywek. Wcześniej bowiem mogące pochwalić się dotychczas kompletem zdobytych „oczek” Arsenal oraz Brighton & Hove Albion w bezpośrednim pojedynku podzieliły się punktami.

Podopieczni Pepa Guardioli błyskawicznie wzięli się do roboty i w efekcie już po dziesięciu minutach gry objęli prowadzenie za sprawą trafienia autorstwa Erlinga Haalanda. Norweg skrzętnie skorzystał z dogrania Bernardo Silvy, po czym umieścił futbolówkę w siatce.

Gospodarze nie pozostali bierni boiskowym wydarzeniom. Po jednej z akcji przeprowadzonej przez zawodników „Młotów” wskutek niefortunnej interwencji piłkę do własnej bramki skierował Rúben Dias.

Wkrótce jednak po raz drugi w tym spotkaniu dał o sobie znać Erling Haaland. 24-letni napastnik uderzył wprost pod poprzeczkę, odnotowując dublet. Nie było to jego ostatnie słowo.

W 83. minucie zawodów król strzelców poprzedniego sezonu Premier League skompletował bowiem hat-tricka, ustalając wynik meczu.

Dla norweskiego snajpera to już drugi tego typu wyczyn w trwających rozgrywkach. Wcześniej trzy gole strzelił także w domowej konfrontacji z Ipswich Town.

Po trzech ligowych kolejkach Haaland przewodzi klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników z dorobkiem siedmiu bramek.

Manchester City zajmuje natomiast pierwsze miejsce w tabeli. Mistrzowie Anglii mogą na ten moment pochwalić się kompletem zdobytych punktów