Ondrej Duda odejdzie z Herthy, Legia bardzo dobrze zarobi?!

Ondrej Duda odejdzie z Herthy, Legia bardzo dobrze zarobi?! fot. Hertha
Karol Brandt
Źródło: Euro United

Francuskie media informują, że Sevilla skontaktowała się z ojcem i zarazem agentem Ondreja Dudy.

24-latek rozgrywa swój najlepszy sezon odkąd przeniósł się z Legii Warszawa do Herthy. Ofensywny pomocnik do tej pory w 34 meczach strzelił 11 goli i zanotował sześć asyst. Euro United poinformowało, że dobra forma Słowaka została dostrzeżona przez Monchiego. 

Dyrektor sportowy Sevilli miał się już nawet spotkać z ojcem Ondreja Dudy, który jednocześnie pełni rolę jego agenta. Wynikiem tego może być oficjalna oferta za byłego gracza Legii Warszawa. 

Przypomnijmy, że gdy wyjeżdżał on z Polski, „Wojskowi” z tytułu jego sprzedaży otrzymali od Niemców około cztery miliony euro. Obecnie wartość 29-krotnego reprezentanta swojego kraju na arenie międzynarodowe szacuje się na cztery razy tyle. Legia zapisała sobie w umowie sprzedaży 10% od zysku z kolejnego transferu, co może oznaczać pokaźny zarobek (przy 10 milionach euro będzie to 1,2 miliona euro; przy 20 milionach euro - już 3,2 miliona euro).

Tym samym, po Hatemie Ben Arfie (więcej - tutaj), to już kolejny rozgrywający,  który trafił na radary andaluzyjskiego klubu. „Los Sevillistas” cały czas walczą o awans do Ligi Mistrzów, a do osiągnięcia celu brakuje im trzech punktów w meczu z Athletic Club i starty „oczek” przez Getafe i Valencię. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy