Oni błyszczeli w Championship. Jedenastka sezonu 2020/2021 zaplecza Premier League według PFA

Oni błyszczeli w Championship. Jedenastka sezonu 2020/2021 zaplecza Premier League według PFA fot. Norwich City
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: PFA

Professional Footballers’ Association wybrało jedenastkę sezonu 2020/2021 Championship.

Pierwsze miejsce w tabeli zaplecza Premier League zajęło Norwich City, które zakończyło rozgrywki z dorobkiem 97 punktów. Z drugiego miejsca awans wywalczył Watford, a promocję po udziale w barażach uzyskali piłkarze Brentford.

Jedenastkę wyróżnioną przez Stowarzyszenie Zawodowych Piłkarzy zdominowało Norwich, które ma w niej sześciu przedstawicieli. Wśród nich znaleźli się chociażby: Tim Krul, który zaliczył 18 czystych kont, Max Aarons, Emiliano Buendía (15 goli i 17 asyst) czy Teemu Pukki - zdobywca 26 bramek. Nie brakuje w niej również króla strzelców (31 goli), a więc Ivana Toneya z Brentford.

Jedenastka sezonu 2020/2021 Championship według PFA:

Tim Krul (Norwich City);

Max Aarons (Norwich City);
Ethan Pinnock (Brentford);
Grant Hanley (Norwich City);
Rico Henry (Brentford);

Emiliano Buendía (Norwich City);
Michael Olise (Reading);
Oliver Skipp (Norwich City, na wypożyczeniu z Tottenham);

Adam Armstrong (Blackburn Rovers);
Ivan Toney (Brentford);
Teemu Pukki (Norwich City).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy