Opaska Cristiano Ronaldo z meczu z Serbią sprzedana. Pieniądze zostały już przeznaczone na cel charytatywny

Opaska Cristiano Ronaldo z meczu z Serbią sprzedana. Pieniądze zostały już przeznaczone na cel charytatywny fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: 021.rs

Strażak Đorđe Vukićević zabrał z murawy opaskę kapitańską Cristiano Ronaldo i sprzedał na aukcji charytatywnej za 64 tysiące euro (7,5 miliona serbskich dinarów).

W sobotę w zremisowanym 2-2 spotkaniu z Serbią Portugalczyk wpadł w szał. Sędzia nie zaliczył bramki, mimo że, jak później pokazały powtórki, powinna zostać uznana. Rozwścieczony 36-latek rzucił opaską kapitańską w ziemię i opuścił boisko chwilę przed końcem meczu.

Po końcowym gwizdku arbitra Vukićević wziął opaskę i wystawił na aukcję charytatywną, by potem przelać pieniądze na leczenie sześciomiesięcznego Gavrila Đurđevicia, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni.

- Ta aukcja przyniosła nam rozgłos w mediach, dzięki czemu ludzie mogli usłyszeć o Gavrilu i mu pomóc. Jesteśmy bliżej celu. Mamy około 600 000 euro, brakuje nam wciąż 1,9 miliona, ale mam nadzieję, że ludzie nadal będą przesyłać pieniądze i wkrótce syn otrzyma lekarstwo - powiedziała Nevena Đurđević, matka małego chłopca, dla serbskich mediów.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy