Origi na celowniku Realu Betis

Origi na celowniku Realu Betis fot.
Karol Brandt
Źródło: Estadio Deportivo

Divock Origi to kolejny napastnik, który trafił na radary Realu Betis.

Ekipa z Sewilli od dłuższego czasu poszukuje wzmocnień ataku. W tej chwili w jej składzie jest tylko jeden środkowy napastnik (Loren Morón) i dlatego angaż nowych atakujących to priorytet dyrekcji Realu Betis. Stąd zainteresowanie 24-letnim Belgiem, który na Anfield nie otrzymuje zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. 

Na korzyść Hiszpanów działa fakt, że jego umowa z Liverpoolem wygasa już za rok, zatem powinien być on dostępny na rynku transferowym za okazyjną cenę. Według Estadiodeportivo.com będzie to mniej niż 13 milionów euro, które zapłacono za niego latem 2014 roku. 

Z drugiej strony, pensja Origiego wynosi 2,6 miliona euro rocznie. To bardzo dużo, jak na drabinkę płacową „Los Verdiblancos”, którzy dodatkowo myślą o propozycji wypożyczenia. Ponadto nie jest to typ bramkostrzelnego zawodnika, który byłby gwarancją kilkunastu goli w sezonie, dlatego na razie to tylko opcja tymczasowa. Niemniej, ostatecznie porozumienie może zostać zawarte, gdyż to jedna z najatrakcyjniejszych opcji podczas letniego mercato. 

W minionej kampanii 26-krotny reprezentant Belgii wystąpił w pierwszym zespole „The Reds” 21 razy, strzelił siedem goli i zanotował asystę. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy